Wycieczki dla seniorów - gdzie pojechać i co zobaczyć na emeryturze?

Seniorze, właśnie teraz jest najlepszy czas, by spełniać marzenia i otoczyć się czułą opieką! Masz jeszcze wiele energii, ciekawości świata i niewiele obowiązków, przynajmniej tych zawodowych. Sposobów na spędzanie jesieni życia jest wiele, ale żaden nie jest tak interesujący jak podróż. Przyglądamy się bogatej ofercie Stena Line dla seniorów i polecamy najbardziej atrakcyjne rejsy połączone ze zwiedzaniem Szwecji. Ahoj!

Morze możliwości

Konstruując program wycieczek dla seniorów Stena Line zaproponowała wiele możliwości, spośród których można wybierać w zależności od zainteresowań, budżetu i ulubionych form odpoczynku. Dla chcących odkrywać dla zapalonych turystów – zwiedzanie miast, dla miłośników kulinariów – wycieczka „Szwecja od kuchni”, dla spragnionych relaksu i morskich widoków – rejsy podczas których czas spędza się na pokładzie luksusowego promu… Wszystkie propozycje wycieczek dla seniorów opisano tutaj: https://www.stenaline.pl/wycieczki/seniorzy. Którąkolwiek z tych możliwości wybierzesz, jedno jest pewne – to przepis na udany wypoczynek dla tych, którzy również w jesieni życia chcą odkrywać świat, zwiedzać i poszerzać swoje horyzonty. A od rozpoczęcia wycieczki podróżników dzieli tylko kilka kliknięć!

Seniorze, zakochaj się w Szwecji

Turystom spragnionym zwiedzania, zabytków i muzeów spodobają się wycieczki dla seniorów po Karlskronie, Kalmarze, Lund i Malmö. Odkrywanie miast Szwecji to znakomita okazja do poznania kultury i historii naszych sąsiadów zza Bałtyku. Tym, którzy lubią poznawać nowe miejsca przez odkrywanie ich kulinariów, spodoba się program wycieczki „Szwecja od kuchni”. Zaplanowano w nim wizytę w wędzarni ryb, na farmie kóz w Orranäs, z której pochodzą sery, które zdobyły liczne nagrody w konkursach, w nadmorskiej kawiarni w Kristianopel, degustację cydru i znacznie więcej okazji do tego, by rozsmakować się w szwedzkich specjałach. W każdym z tych miejsc gospodarze chętnie opowiedzą o swojej kulinarnej pasji i będzie można kupić lokalne przysmaki. W trakcie wycieczki dla seniorów pod nazwą „Szwecja w pigułce”, w dwa dni można zobaczyć niemal wszystko, co jest tak charakterystyczne dla Szwecji, od historycznych zabytków, poprzez krajobrazy archipelagu szkierowego po współczesne miasta Karlskronę i Ronneby. Najbardziej popularną wycieczką dla seniorów z oferty organizatora jest „Kalmar i Olandia”, której program łączy zwiedzanie z odkrywaniem szwedzkiej przyrody. Program wycieczek dla seniorów oferowanych przez Stena Line jest bogaty i zróżnicowany, a do wyboru aż kilkanaście propozycji.

Relaks z widokiem na morze

Wycieczka dla seniorów pod nazwą „Morski rejs” trwa prawie 24 godziny, a wypłynąć można w dowolny weekend. To propozycja dla tych, którzy pragną oderwać się od codzienności a nie chcą lub nie mogą udać się w dłuższą podróż. W programie postawiono na relaks na pokładzie luksusowego promu – bez pośpiechu, w rytmie slow. Podczas tej wycieczki dla seniorów doświadczysz uroku podróży wielkim statkiem przez Bałtyk, z pokładu słonecznego, wygodnej kabiny lub okien jednej z kilku restauracji, podziwiając wzburzone morze i wyłaniające się z oddali szwedzkie, malownicze, szkierowe wysepki. Urok morskich fal, bryza we włosach i widoki na pokładzie otwartym to wiele, choć jeszcze więcej oferuje program wycieczki „Weekend na morzu dla seniorów”. Na pokładzie promu czekają atrakcje, takie jak tańce do muzyki na żywo czy towarzyska gra w bingo. Do dyspozycji seniorów podczas tego rejsu jest także pokładowe SPA z sauną, jacuzzi i masażami. Ta wycieczka to 24-godzinny rejs do Szwecji i z powrotem, z noclegiem w wygodnej kabinie z łazienką i relaksem w stylu VIP.

Plan doskonały

Niezależnie od tego, którą ofertę wybierzesz, nie musisz martwić się o żaden z aspektów organizacji. W cenę każdej wycieczki dla seniorów wliczony jest bufet śniadaniowy w restauracji Taste oraz obiadokolacja w formie dania dnia w restauracji Food City. W koszty wliczone są także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) oraz kosztów leczenia następstw (KL). Programy wycieczek dla seniorów ze zwiedzaniem skonstruowano tak, by turyści napotkali jak najmniej dodatkowych kosztów. Podsumowując, wyruszając na wycieczkę dla seniorów ze Stena Line, można być pewnym nie tylko doskonałej zabawy, ale i planu zapiętego na ostatni guzik. Brzmi zachęcająco? Seniorze, wskakuj na prom!

Artykuł sponsorowany