Peru - daleki kraj, który warto zobaczyć

Szukając dalekich, egzotycznych celów podróży bardzo często mamy swoje plany, marzenia, pomysły na to gdzie warto pojechać. Wśród tych celów podróży dla wielu turystów znajduje się między innymi Ameryka Południowa, a tam kryjące wiele tajemnic i ciekawych miejsc Peru. Dlaczego ten kierunek warto mieć na uwadze planując dalekie wyjazdy. Jeśli chodzi o Peru wycieczki to dla większości z naszych rodaków jest to poważna wyprawa. Kto więc może się tam wybrać, dlaczego ten kierunek jest atrakcyjny, jakie miejsca możemy zobaczyć w Peru? O tym znajdziecie informacje poniżej. 

Peru - różnorodny kraj na końcu świata 

Peru położone w zachodnio - północnej części Ameryki Południowej to kraj, który ma powierzchnię czterokrotnie większą niż Polska i należy do najbardziej bioróżnorodnych krajów na świecie. Wyróżnia się tam blisko 40 różnych ekosystemów, co wynika między innymi z różnorodności poszczególnych krajów. Mamy bowiem na tej dużej powierzchni z jednej strony 3000 km wybrzeża, z drugiej strony dżungle z ponad 14 tysiącami gatunków zwierząt i na końcu jeszcze Andy, których szczyty sięgają powyżej 6000 metrów nad poziom morza. Poza przyrodą Peru zachwyca jeszcze czymś, to kraj, który ma niezwykle bogatą historię, za którą stoją cywilizacje, które mają już nawet 5 tysięcy lat. Wybierając się do Peru będzie można poznać indiańskie tradycje, w sumie mamy tam 48 oficjalnych języków, ogromną ilość zwyczajów indiańskich. Tak bogata historia to również szansa na to, by wycieczki do Peru stały się okazją do poznania tego wyjątkowego kraju a tym samym miejsc o znaczeniu archeologiczny, które tam znajdziemy. 

Dla kogo wycieczka do Peru

Wiele osób obawia,, że wyjazd do tak dalekiego kraju nie będzie dla nich. To jednak błąd, do Peru może wybrać się każdy. Mamy tam bowiem doskonałą, zróżnicowaną ofertę turystyczną więc każdy niezależnie od wieku znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. W Peru wakacje spędzać mogą zarówno osoby starsze jak i dzieci. Trzeba się dobrze do wyjazdu przygotować, ale nie trzeba z niego rezygnować. Oczywiście należy plan wyjazdu dopasować odpowiednio do wieku uczestników. To istotna kwestia, którą warto mieć na uwadze planując taki wyjazd. Oczywiście są pewne ograniczenia, które wynikać będą przede wszystkim ze zdrowia podróżujących. To co może nas powstrzymać przed wyjazdem do Peru to między innymi problemy z sercem i krążeniem ze względu na andyjskie regiony kraju. Poza tym istnieje również ryzyko zarażenia malarią oraz żółtą febrą. 

Wyjazd z biurem podróży 

Chcąc wyjechać do Peru warto zdecydować się na wyprawę z biurem podróży. Samodzielny wyjazd będzie wyłącznie dla zaprawionych turystów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w podróżowaniu po różnych krajach. Peru to daleki kraj, gdzie nie ma europejskich standardów, bez języka hiszpańskiego i odpowiedniej wiedzy trudno będzie sobie tam poradzić. Dlatego właśnie wyjazd z biurem podróży wydaje się, że będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Pilot wycieczki zadba o odpowiedni jej przebieg i bezpieczeństwo w trakcie podróży. 

Co zobaczyć w Peru?

Wybierając się do Peru warto wiedzieć również co warto tam zobaczyć. Oczywiście przy wyjeździe z biurem podróży możemy oczekiwać, że zostaniemy przeprowadzeni przez najważniejsze miejsca, które warto będzie zobaczyć. Oczywiście podstawa to ruiny Machu Pichu, przedstawiające starożytne miasto kultury Inków, znajduje się na wzgórzu i prezentuje się spektakularnie. Kolejnym miejscem każdej wycieczki do Peru będzie także jezioro Titicaca, jego błękitne wody i tradycyjne małe wioski to piękne krajobrazy i kultura, która jest charakterystyczna, bo odróżnia nieco ten region od innych części Peru. Wśród najważniejszych miejsc w Peru wymienić można także linie Nazca, tajemnicze wizerunki widziane z lotu ptaka na pewno zostawią u zwiedzającego duże wrażenie czegoś niezwykłego. 

Wybierając się do Peru warto zdać się na wycieczki organizowane przez biura podróży, by faktycznie poznać wyjątkowość tego kraju, zobaczyć to co najważniejsze, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

Artykuł partnera