Praktyczne i ładne akcesoria do pokoju niemowlaka

Urządzanie dziecięcego pokoiku to dla wielu osób prawdziwa przyjemność i okazja do sięgania po przedmioty, meble i ozdoby, które będą nie tylko praktyczne, ale również ładne. Potrzeba urządzenia estetycznego i miłego pokoju dla dziecka jest w pełni zrozumiała – w końcu to właśnie w tym otoczeniu dziecko będzie spędzało wiele czasu.

Poza całkowicie podstawowymi elementami wyposażenia dziecięcego pokoju, jak łóżeczko czy przewijak, warto także pomyśleć o różnego typu dekoracjach i przedmiotach, które będą zarówno estetyczne, jak również praktyczne. Ekspert sklepu Hulahop.pl sugeruje, by zająć się tym tematem odpowiednio wcześniej, nawet jeszcze przed narodzinami malucha. Gdy dziecko już zjawi się w domu, może się okazać, że czasu i sił na wybór obrazków do zawieszenia na ścianie albo karuzeli nad łóżeczko zwyczajnie brakuje.

Drobiazgi, które umilą dziecku czas i ułatwią zasypianie

To właśnie takie akcesoria do dziecięcego pokoiku wybiera się szczególnie starannie. Wija trudnego usypiania malucha sprawia, że rodzice głębiej sięgają do kieszeni i są gotowi na wiele, byle tylko sprawić, że dziecko będzie usypiało spokojnie i bez płaczu. Oczywiście nie istnieje jedna uniwersalna metoda na spokojny sen i łatwe zasypianie, ale można kupić kilka gadżetów, które mają szansę to ułatwić. Jednym z nich jest popularny miś Szumiś. Szumisie cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i dorosłych. Mogą pełnić funkcję zabawki, ale mają także bogatą funkcjonalność wpływającą na uspokajanie i usypianie dziecka. Emitowane szumy są kojące i przyjemne, a samym misiom trudno odmówić ładnej i miłej estetyki.

Kolejnym gadżetem, który kojarzy się z dziecięcym pokoikiem i z dziecięcym łóżeczkiem jest karuzela nad łóżeczko. To detal, który pojawia się w wielu domach, jest dostępny z niezliczonej ilości wariantów i niezastąpiony, by pobudzać ciekawość malucha, ale też wpływać na niego kojąco. Karuzele mogą posiadać wbudowaną pozytywkę, obracać się i grać miłą melodię, która uspokoi dziecko. Niektóre modele nie emitują dźwięków, ale są wyjątkowo ozdobne i kolorowe, a z ich ramion zwisają przeróżne elementy i kształty, które pobudzają ciekawość dziecka i skłaniają je do chwytania.

Jeszcze jednym przedmiotem, o którym warto wspomnieć, jest lampka nocna z projekcją. To niezwykle popularne rozwiązania do dziecięcego pokoju. Emitują delikatne światło, które może być włączone nawet w nocy, bo nie razi malucha w oczy, ale ich największym atutem jest wyświetlanie statycznej lub ruchomej projekcji na ścianie lub suficie. Takie przesuwające się, świetliste elementy działają na dziecko, jak magnes, pobudzają jego ciekawość, fascynują i koją dziecięce smutki.

Na dziecięce smutki – Szumisie i przytulanki

Chociaż trudno o lepsze lekarstwo na dziecięcy płacz od przytulenia się do rodziców, to jednak są takie zabawki, które wpadają dzieciom w oko i potrafią wiele zdziałać w kryzysowych sytuacjach. Jedną z nich jest wspomniany już Szumiś, a drugą poczciwa przytulanka. Szmaciana lalka lub prosta maskotka o niewielkich gabarytach to często jedna z ulubionych zabawek dziecka, z którą maluch budzi się, zasypia i spędza mnóstwo czasu w ciągu dnia.

Zabawki, meble i akcesoria dla niemowląt mogą być nie tylko praktyczne, ale także ładne. Jeśli cenimy estetykę i ładny design, zwróćmy uwagę na nowoczesne akcesoria dla dzieci i zabawki mniejszych producentów.

Materiał zewnętrzny