Jak poprawić komfort zwiedzania turystów i pracy przewodnika?

Podróżowanie to doskonała okazja, aby poszerzać wiedzę o świecie, poznawać innych ludzi i zwiedzać ciekawe pod względem historycznym miejsca. Podczas wycieczek komentarz profesjonalnego przewodnika jest nieoceniony, jednak w pobliżu obiektów cieszących się szczególnie dużym zainteresowaniem usłyszenie go bywa trudne. Jak temu zaradzić?

Łatwiejsza praca przewodników turystycznych

Praca przewodnika wbrew pozorom nie jest lekka, jak mogłoby się to wydawać. Osoba oprowadzająca wycieczki po znanych i ciekawych obiektach często ma pod swoją pieczą liczną grupę, dlatego musi dostosować siłę głosu w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy mogli ją dobrze zrozumieć. Zadanie to bywa trudne nie tylko ze względu na dużą liczebność grupy, ale też obecność innych turystów – w efekcie głos przewodnika może nie docierać do wszystkich osób, a tym samym uczestnikom wycieczki umyka wiele cennych informacji. Nie jest też tajemnicą, że konieczność ciągłego podnoszenia głosu niekorzystnie wpływa na zdrowie osoby zajmującej się oprowadzaniem wycieczek. Dlatego też warto zainteresować się specjalnymi urządzeniami, które znacznie ułatwiają pracę.

Tourguide system to nadajniki i odbiorniki pozwalające przewodnikom opowiadać o ciekawych miejscach bez konieczności wytężania głosu, zaś turystom gwarantujące komfort zwiedzania bez tłoczenia się wokół osoby oprowadzającej po zabytkach. Wśród tego typu urządzeń znaleźć można różnego rodzaju rozwiązania. Przykładowo model Okayo WT-600 umożliwia pracę dwóch nadajników na tym samym kanale, co jest niezwykle wygodne wszędzie tam, gdzie wycieczkę oprowadza dwóch przewodników. Okayo WT-350 z kolei zapewnia łatwą obsługę i doskonałą transmisję głosu. Duży wybór tego typu rozwiązań pozwala znaleźć system dla przewodnika idealnie dostosowany do jego potrzeb i w najwyższym stopniu ułatwiający wykonywanie obowiązków zawodowych. Warto też wspomnieć o miniaturowych i bardzo poręcznych wt-320 R, które mimo niskiej ceny gwarantują bardzo dobry komfort pracy przewodnika i zwiedzania.

 

 

Przyjemniejsze zwiedzanie

Wiele osób planując wakacje decyduje się na wybór miejsca ciekawego pod względem historycznym. Zobaczenie na własne oczy znanych na całym świecie zabytków to prawdziwa przyjemność i możliwość zweryfikowania, czy wyobrażenia o obiektach tego typu pokrywają się z rzeczywistością. Obecność przewodnika pozwala znacznie lepiej poznać dane miejsce oraz tło historyczne związane z dziejami konkretnego kraju czy regionu, dlatego warto zdecydować się na taką możliwość.

Systemy audio-guide to nie tylko ogromna wygoda dla osób zajmujących się oprowadzaniem wycieczek, ale też dla turystów. Dzięki prostym w obsłudze odbiornikom mogą nieco oddalić się od przewodnika i poświęcić więcej czasu na obejrzenie interesujących ich elementów architektury bez obaw, że utracą cenne informacje. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się również w muzeach czy świątyniach, gdzie konieczne jest zachowanie ciszy – przewodnik bez podnoszenia głosu może opowiedzieć o ciekawych eksponatach czy historii kościoła, a uczestnicy wycieczki zrozumieją każde jego słowo. Komfort zwiedzania gwarantowany!

 

Materiał zewnętrzny