Wakacje w Nowym Jorku - co zobaczyć?

Nowy Jork to miasto uważane za centrum światowego biznesu, sztuki, rozrywki, mody i technologii. Przylgnęło do niego wiele przydomków: "Wielkie Jabłko", "Gotham", "Miasto, które nigdy nie śpi", "Stolica Świata". To centrum jednej z najludniejszej aglomeracji na świecie, a także miasto o największej liczbie mieszkańców w USA. To w Nowym Jorku swoje siedziby ma wiele prestiżowych firm oraz uczelni np. Rockefeller University i Organizacja Narodów Zjednoczonych. Co warto zobaczyć w tym niezwykłym mieście?

Jedną z najważniejszych atrakcji Nowego Jorku jest Central Park, który znajduje się na Manhattanie. Można tam wybrać się na spacer, a nawet krótki rejs po jeziorze, czy też najzwyczajniej w świecie poleżeć na trawie, jak to robią mieszkańcy miasta.

Kolejną atrakcją, której nie można pominąć odwiedzając Nowy Jork to Statua Wolności. Znajduje się ona na Liberty Island, na szczycie jej korony został umieszczony taras widokowy. Warto się tam dostać, pomimo często dość długiej kolejki. Można również skorzystać z oferty jednej z miejscowych agencji turystycznych i wybrać się na wycieczkę zorganizowaną. Obejmuje ona zazwyczaj rejs, podczas którego można podziwiać Statuę Wolności od strony rzeki.

Times Square jest oblegany przede wszystkim przez turystów. Miejscowi wolą go omijać ze względu na duże zatłoczenie. Dlaczego jest tak niezwykle popularny? Na miejscu można natknąć się na niespotykane nigdzie indziej atrakcje np. telebim namawiający turystów do całowania swoich bliskich, koło którego kręci się myszka Mickey, żądająca 20 dolarów za pocałunek. Na Times Square spotkać można wielu ulicznych artystów, którzy tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

Wall Street – biznesowe centrum całego świata. To właśnie tutaj znajduje się siedziba giełdy z potężną amerykańską flagą przykrywającą przednią fasadę budynku. To jeden z symboli Nowego Jorku. Samo Wall Street może również poszczycić się własnym symbolem. Jest nim pomnik Szarżującego Byka odlanego z brązu, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Broadway i Morris St.

Najważniejszą atrakcją Dolnego Manhattanu jest World Trade Center Tower. Ten wieżowiec ma 541 metrów wysokości i jest świetnym punktem widokowym. Na szczyt można wjechać windą ekspresową zatrzymującą się na tarasie widokowym "One World Observatory", na 102 piętrze budynku. Na terenie One World Trade Center znajduje się także WTC Memorial, czyli muzeum poświęcone wydarzeniom z 11 września 2001 roku, do którego z pewnością warto się udać.

Warto również przespacerować się po Moście Brooklińskim - kolejnym z symboli Nowego Jorku. To jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie. Ma 1834 metrów długości, 26 metrów szerokości i 84 metrów wysokości. Został oddany do użytku w 1883 roku.

Zwiedzając Nowy Jork nie można zapomnieć o niezwykłych muzeach, których wybór jest naprawdę spory. Do najbardziej znanych należy Metropolitan Museum of Art (MET), czyli największe muzeum Ameryki, posiadające unikatowe dzieła najsłynniejszych światowych artystów ze wszystkich epok. Od rzeźb i obrazów, przez zastawy kuchenne i instrumenty, po sarkofagi i mumie. W tym miejscu warto również wspomnieć o American Museum of Natural History, czy też nowojorskich muzeach sztuki nowoczesnej: Muzeum Guggenheima i MoMA (Museum of Modern Art)– w Nowym Jorku każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Aby odkryć jeszcze więcej atrakcji Nowego Jorku, zajrzyj na stronę https://wizaonline.pl/nowy-jork-co-warto-zobaczyc-bedac-w-nyc/!

​Artykuł partnera