Rodziny z dziećmi wybierają na wakacje apartamenty zamiast hoteli

Z roku na rok apartamenty stają się w Polsce coraz popularniejsze. Decydują się na nie zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi. Powstają też pierwsze parki wakacyjne, czyli ośrodki wypoczynkowe zapewniające wszelkie możliwe rozrywki podczas rodzinnego urlopu. Najchętniej wybierane przez rodziców małych dzieci destynacje to miejscowości nad polskim morzem.

Rodziny z małymi dziećmi najchętniej wypoczywają w Polsce. Najpopularniejszy kierunek wyjazdowy to Wybrzeże, zwłaszcza Trójmiasto, Władysławowo i Jastrzębia Góra, a w Zachodniopomorskiem – Kołobrzeg i Świnoujście. Nieco większym zainteresowaniem latem cieszą się góry – ich miłośnicy najchętniej wybierają Zakopane, Szklarską Porębę i Karpacz.

Rodziny z dziećmi coraz częściej rezerwują apartamenty zamiast hoteli.

– Apartament to taki drugi dom. Jest pełne wyposażenie AGD, więc można przygotowywać posiłki. W łazienkach są pralki, przy dłuższych pobytach ma to tę korzyść, że można zrobić pranie, więc nie trzeba zabierać ze sobą dużych ilości ubrań dla dzieci – mówi agencji informacyjnej Newseria Tatiana Kałużniacka z firmy Sun & Snow. – Ponadto można zamówić łóżeczko turystyczne z pościelą, krzesełko do karmienia, podgrzewacz do jedzenia, czyli wszystkie rzeczy, które są potrzebne w czasie wypoczynku z dzieckiem. Dzięki temu nie musimy tych wszystkich rzeczy wozić ze sobą.

Największą popularnością wśród rodziców z dziećmi cieszą się apartamenty dwupokojowe. Na większe, trzy- lub czteropokojowe decydują się wielopokoleniowe lub zaprzyjaźnione rodziny, które wspólnie wybrały się na wakacje. Ceny wynajmu liczone są za apartament, a nie od osoby. Nad morzem w okresie letnim koszt wynajmu waha się od 200 do 400 zł za apartament dwupokojowy. W górach ceny zaczynają się od 160 zł.

Wynajem apartamentu

Przy apartamentowcach najczęściej znajdują się bezpieczne place zabaw, sale, w których znajdują się zabawki, gry planszowe i komputerowe, a nawet baseny. Takie atrakcje przydają się szczególnie wtedy, kiedy zawodzi pogoda.

Nowością w Polsce są parki wakacyjne, czyli nowoczesne ośrodki wypoczynkowe obejmujące budynki apartamentowe przeznaczone dla gości i budynek hotelowy.

– Budynek hotelowy ma pełne zaplecze restauracyjne i rozrywkowe, tam często znajdują się strefy zabaw dla dzieci, baseny, a na terenie ośrodka jest mnóstwo tego typu atrakcji, np. miejsca do wspinaczki czy organizowania ognisk – mówi Tatiana Kałużniacka. – Taki ośrodek w Polsce powstaje w Szklarskiej Porębie i właśnie w ten sposób będzie zorganizowany. Będą tam trzy budynki apartamentowe i hotel, a na terenie działki różne atrakcje dla mniejszych i dużych.

Coraz więcej właścicieli budynków apartamentowych decyduje się także na organizowanie zajęć dla dzieci z udziałem animatora. Dzięki temu rodzice mogą zostawić pociechy pod fachową opieką i spędzić trochę czasu sami.

Taka oferta – zdaniem specjalistów – powinna być dostępna jak najwcześniej w sezonie, ponieważ nie wszystkie rodziny wyjeżdżają na wakacje w tym samym czasie. Rodzice z dziećmi w wieku szkolnym najczęściej wypoczywają w apartamentach w lipcu i sierpniu, natomiast rodzice młodszych dzieci zaczynają wakacyjne wyjazdy już w czerwcu.

Źródło: biznes.newseria.pl