Jak wybrać dobry kubek termiczny dla siebie?

Kubek termiczny doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Można wziąć go ze sobą w podróż samochodem, komunikacją miejską, a także w wiele innych miejsc. Idealny kubek sprawdzi się również podczas treningów oraz innych rodzajów wysiłku fizycznego. Ciężko jest jednak zdecydować się na konkretny model - czy lepiej wybrać taki ze stali nierdzewnej, czy może taki, który ma w sobie więcej tworzyw sztucznych. Zdecydować się na model mniejszy, bardziej przypominający kubek, czy też na model większy - w którym zmieści się więcej napoju?

  1. Kubki termiczne - czym kierować się przy wyborze?
  2. Dobry kubek termiczny - czym się charakteryzuje?
  3. Dlaczego warto posiadać kubek termiczny? 
  4. Co nadaje się do kubka termicznego?

Kubki termiczne - czym kierować się przy wyborze?

Kubki termiczne powinny przede wszystkim pasować do ciebie i tego, co będziesz w nich robić i gdzie będziesz je zabierać. Jeżeli chcesz jeździć z nim samochodem, musisz wybrać taki model, który jest dobrze dopasowany do uchwytu, który posiadasz. Taki kubek nie może być zbyt duży, ponieważ w innym przypadku będzie utrudniał prowadzenie auta, zmienianie biegów czy też inne czynności. Niezwykle ważne przy wyborze kubka do samochodu jest to, aby dało się nim operować wyłącznie przy użyciu jednej ręki - ponieważ w trakcie prowadzenia samochodu nie będziesz mógł korzystać z dwóch.

Jeżeli chcesz brać ze sobą termos na treningi bądź do innego rodzaju wysiłku fizycznego, to z pewnością będziesz musiał znaleźć model, który będzie pojemy, aby zmieściło się w nim wystarczająco dużo napoju. Istotne jest również to, aby kubek był w pełni szczelny - aby nie przeciekał niezależnie od sytuacji. Taki sam kubek świetnie sprawdzi się również w turystyce - podczas wspinaczki górskiej, czy w trakcie dalekich spacerów.

Dobry kubek termiczny - czym się charakteryzuje?

Jakie kubki termiczne będą tymi, które doskonale sprawdzą się podczas większości sytuacji? Czym powinien charakteryzować się dobry kubek termiczny? Przede wszystkim na pewno powinien być szczelny - chociaż nie jest to konieczne wtedy, gdy mamy pewność, że nic się z niego nie będzie mogło wylać. Niemniej jednak, zdecydowanie warto inwestować w takie kubki, które nie przeciekają. Dodatkowo, dobre kubki są w stanie zmieścić odpowiednią ilość płynu - tyle ile potrzebujesz. Ponadto, świetnie sprawdzą się nie tylko do napojów ciepłych, ale także i tych zimnych - równie dobrze trzymają obie temperatury.

Dlaczego warto posiadać kubek termiczny?

Warto jest mieć swój własny kubek termiczny z wielu względów - przede wszystkim za jego pomocą można mieć w każdej chwili napój o odpowiedniej temperaturze. Pozawala on zachować chłód tego, co ma być chłodne i ciepło tego, co ma być ciepłe nawet na kilka godzin. Dzięki niemu będziesz w stanie jechać na wycieczkę, nie martwiąc się o swoje samopoczucie. Można więc uznać, że kubek termiczny pozwoli ci na niewielką chwilę luksusu wszędzie tam, gdzie się znajdziesz - niezależnie od tego, gdzie to będzie.

Co nadaje się do kubka termicznego?

Co można wlać do kubka termicznego? W zasadzie wszystko, co jest płynne. Doskonale nadaje się do przechowywanie kawy czy herbaty i zachowanie ich ciepła. Oprócz tego, można do niego wlać także gęstsze płyny takie, jak zupa czy smoothie. Ponadto, świetnie nada się również i do zimnych napojów - wyjętych z lodówki soków czy chłodnej wody. Sprawdzą się tam zarówno napoje niegazowane, jak i gazowane, co sprawia, że dobry kubek termiczny świetnie nadaje się niezależnie od tego, jaka pora roku obecnie panuje. 

Artykuł sponsorowany