A może wakacje we wrześniu?

Wakacje – jak co roku – kończą się zbyt szybko. Koniec sierpnia to dla dzieci i ich rodziców czas przygotowań dotyczących powrotu do szkoły. Dla niektórych studentów jest to okres intensywnej nauki; we wrześniu rozpoczyna się sesja poprawkowa. Wielu osobom wrzesień kojarzy się z powrotem do pracy, z coraz szybciej zachodzącym słońcem i koniecznością zakładania swetrów zamiast luźnych t-shirtów. A gdyby tak odczarować wrzesień i…zrobić sobie małe wakacje?

Kto nie marzył o tym, by przedłużyć pobyt nad morzem czy w malowniczych górach? Albo o tym, żeby odebrać kilka zaległych dni urlopu i jeszcze raz gdzieś wyjechać, podczas gdy reszta współpracowników będzie musiała siedzieć w biurze? Taka wizja na pewno jest kusząca. Co więcej – jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania. Nawet, jeśli ktoś ma już jeden wyjazd wakacyjny za sobą.

Złap oddech przed powrotem do obowiązków

Lato w Polsce trwa bardzo krótko. Nierzadko już w październiku ochłodzenie jest na tyle duże, że z głębi szafy trzeba wyciągnąć nie tylko kurtki, ale także szaliki, czapki i rękawiczki. Wrzesień to często ostatni naprawdę słoneczny miesiąc – temperatury może nie są tak wysokie jak w sierpniu, jednak wciąż zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu. To idealny czas na ostatni wakacyjny wyjazd, zwłaszcza, że większość najatrakcyjniejszych miejsc turystycznych nie jest już oblegana. Mini-urlop to także świetna okazja do podładowania akumulatorów przed nadchodzącą jesienią i ostatecznym powrotem do codziennych obowiązków.

A skąd dodatkowe pieniądze?

Jasne – mogą powiedzieć niektórzy. Pomysł świetny, jest tylko jedna kłopotliwa kwestia. Skąd wziąć dodatkowe fundusze? Rozwiązań jest kilka. Po pierwsze, zawsze można spróbować poszukać dodatkowych pieniędzy w domowym budżecie; być może niektóre z zaplanowanych wydatków można przesunąć na kolejny miesiąc. Kolejnym rozwiązaniem jest pożyczka od rodziny; należy jednak pamiętać, że w ten sposób obciąża się bliskich. Co pozostaje w takim razie? Zwykła pożyczka. Szybka, nie wymagająca tylu formalności, co w banku. W sam raz na ostatni wakacyjny wyjazd.

Pożyczka nie taka zła, jak o niej mówią

Dla wielu osób pożyczanie pieniędzy na taki cel jak wyjazd na wakacje to kuriozum. Tylko tak naprawdę – dlaczego? Co złego jest w pożyczeniu określonej kwoty, jeśli za miesiąc lub dwa będzie można ją spłacić? Czy z tego powodu warto czekać z wyjazdem do kolejnych wakacji? Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy pożyczkodawcy proponują zaciągnięcie zobowiązania na naprawdę korzystnych warunkach, zwłaszcza, jeśli jest to pierwsza pożyczka danego Klienta. Przykład: w wonga.pl możliwa jest pożyczka przez Internet. Za pierwszą taką usługę, w przypadku zobowiązania krótkoterminowego, Klient zapłaci jedynie…10 zł. I będzie to całkowity koszt, bez żadnych ukrytych opłat. W ramach pożyczki krótkoterminowej Klient może uzyskać do 1500 zł na okres 60 dni. Jest to kwota, która w zupełności wystarczy na mały wyjazd, a spłata środków w ciągu dwóch pieniędzy nie powinna stanowić szczególnego problemu.

Jeszcze ciekawszą opcją może być pożyczka długoterminowa, ratalna – to dobre rozwiązanie dla osób, które mają okazję skorzystać z wrześniowej oferty last minute. W tym wypadku pożyczka online także jest możliwa (również w wonga.pl). Kwota robi wrażenie – firma jest w stanie pożyczyć nawet 10 000 zł, i to w dodatku na 24 miesiące. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zaszaleć i zachować wspaniałe wspomnienia aż do następnych wakacji. Koszt pożyczki jest uzależniony od wybranej kwoty i preferowanego okresu spłaty; Klient wcale nie musi pożyczać aż 10 000 zł na dwa lata, równie dobrze może to być np. kwota 6000 zł na rok. Koszt zaciągnięcia zobowiązania można sprawdzić, wchodząc na stronę www.wonga.pl i przesuwając odpowiednio suwaki po wskazaniu pożyczki ratalnej i wybranych liczb. Wiele osób może zainteresować fakt, że jeśli zdecydują się na pożyczkę ratalną, a całe zobowiązanie będą w stanie spłacić w ciągu miesiąca, to…nie poniosą żadnych kosztów. Zwrócą dokładnie tyle samo, ile wzięli.

Pożyczka online. Czy pożyczka przez Internet to dobry pomysł?

Dla niektórych pożyczanie pieniędzy przez Internet może wydawać się ryzykowne. Warto jednak pamiętać, że przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności (i przy wyborze sprawdzonej firmy) jest to absolutnie bezpieczne. W dodatku pożyczka online pozwala oszczędzić czas, który trzeba byłoby spędzić w kolejkach w placówce stacjonarnej. A tak można go spędzić…planując ostatnie wakacje w roku.

Osoba, która zdecyduje się na pożyczkę przez Internet, powinna najpierw uważnie zapoznać się z ofertą wybranej firmy. Warto przeanalizować koszty zobowiązań, a także sprawdzić, czy pożyczkodawca sprawdza informacje na temat potencjalnego Klienta w BIK. Zdecydowanie lepiej, żeby tak było – to wskazuje na profesjonalizm i uczciwe podejście do wszystkich Klientów. 

Artykuł sponsorowany