Rowerem po Szwecji – najlepszy sposób zwiedzania

Szwecja to prawdziwy raj dla rowerzystów. Infrastruktura rowerowa jest tam na bardzo wysokim poziomie, bo rower jest przez naszych północnych sąsiadów traktowany jako pełnoprawny środek transportu. W związku z tym świetnym pomysłem na poznanie naszego zamorskiego sąsiada właśnie zwiedzanie go na rowerze. Zwłaszcza, że pojawiają się bardzo atrakcyjne oferty rejsu do Szwecji promem, na który można zabrać rower. To idealny pomysł na jednodniowy wypad lub nawet całe wakacje.

Rejs do Szwecji – zabierz ze sobą rower!

Prom do Szwecji w okresie wakacyjnym wypływa codziennie z gdyńskiego portu. Jeśli chce się zabrać ze sobą rower, wystarczy zadeklarować to w czasie rezerwacji. Trzeba również zaznaczyć datę powrotu. Jeśli ktoś ma ograniczony czas, na wycieczkę rowerową może spędzić tam jeden dzień, czyli przypłynąć rano i wieczorem wrócić do Polski. Żeby jak najlepiej rozplanować czas i zobaczyć jak najwięcej interesujących miejsc można skorzystać z usług przewodnika, który zabiera zorganizowane grupy (do 35 osób) na wycieczkę rowerową, podczas której można zobaczyć najciekawsze miejsca.

Jeśli z kolei ma się więcej czasu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać tam kilka dni i zwiedzić Szwecję na rowerze naprawdę dokładnie. Armator zastrzega jednak, że maksymalny czas między rejsem do Szwecji, a powrotem może wynosić 14 dni.

Rejs do Szwecji trwa kilka godzin i sam w sobie jest atrakcją. Można w tym czasie skorzystać z pokładowych barów i restauracji, ale równie dobrze można zamknąć się w kajucie i dobrze wypocząć przed dniem pełnym atrakcji.

Rowerem po Szwecji – początek wycieczki w Karlskronie

Prom do Szwecji z Gdyni cumuje w porcie w Karlskronie. To niewielkie, bo zaledwie 30-tysięczne miasteczko, z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom szwedzkiego i skandynawskiego klimatu. W mieście można odwiedzić główny rynek, targ rybny, nabrzeże oraz port wojenny. Prawdziwą gratką jest również Björkholmen, czyli najstarsza dzielnica Karlskrony. Powstała XVII i obfituje w typowo szwedzką, drewnianą i bardzo kolorową zabudowę. Wycieczka rowerowa po tym fragmencie miasta to najlepszy sposób, żeby zobaczyć prawdziwe życie szwedzkiej prowincji, czyli poczuć prawdziwą Szwecję, jej lokalny charakter i kulturę.

Zwiedzanie Szwecji na rowerze – nie tylko miasto

Karlskrona urzeka swoją typowo skandynawską zabudową, ale nie jest jedyną atrakcją w pobliżu portu. Rowerem można tam bowiem odwiedzić wiele wysp, punkty widokowe, a cała trasa wiedzie wzdłuż brzegu morza.

Pomimo tego, że cała wyprawa ma około 30 kilometrów, nie należy przyjmować, że jest przeznaczona tylko dla wprawnych rowerzystów. Wręcz przeciwnie, to rekreacyjna trasa, którą każdy – od dziecka do seniora – bez problemu pokona. Dodatkowo nad tempem czuwa przewodnik, który doskonale zna szwedzkie trasy rowerowe oraz poziom ich trudności.

Prom do Szwecji i z powrotem

Po dniu pełnym atrakcji, pod wieczór można wrócić na prom, który płynie z powrotem do Gdyni. Do Polski przybywa wcześnie rano i tak kończy się zwiedzanie Szwecji na rowerze. Z ofertą takiej wycieczki można zapoznać się pod tym linkiem - https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/szwecja-na-rowerze. Trudno wyobrazić sobie wygodniejszy sposób na wycieczkę rowerową po Szwecji. Nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Wyjazd z nocowaniem w Szwecji to duży wydatek ze względu na bardzo wysokie, jak na polską kieszeń, ceny. Rejs do Szwecji i wycieczka rowerowa po tym kraju pozwala w przystępnej cenie zasmakować bardzo modnego ostatnio skandynawskiego klimatu.

Artykuły sponsorowane