Wyjątkowe wrażenia podczas wakacji? Rejsy po Mazurach to jedna z najbardziej interesujących opcji

Rejs statkiem to fantastyczny sposób na to, aby poznać Mazury nie tylko z perspektywy lądu, ale przede wszystkim z perspektywy wody. A przecież o wodę, a dokładnie o mazurskie jeziora tutaj chodzi. Takie spędzanie czasu pozwala dodatkowo odkryć nowe miejsca i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zadowoleni są zarówno dorośli, jak i dzieci. A kojący szum wody sprawia, że wakacyjny relaks jest jeszcze przyjemniejszy i efektywniejszy. Jeśli zatem planujesz urlop na Mazurach, koniecznie wybierz się z rodziną na rejs statkiem.

Rejs statkiem, czyli wrażenia i relaks w jednym

O tym, że szum wody działa na ludzi kojąco i odprężająco, nie musimy chyba nikogo przekonywać. Jeśli więc poszukujesz sposobu na udany wakacyjny relaks, rejs statkiem to z pewnością propozycja dla Ciebie. Jeśli chodzi o Mazury to w tym przypadku zyskujesz także malownicze krajobrazy, których podziwianie i doświadczanie dostarcza kolejnych wrażeń, zdecydowanej przyjemności i sporej dawki dodatkowego odprężenia. 

Jak najprościej dostać się na pokład? Żegluga mazurska jest wyjątkowo otwarta na turystów i w zasadzie w każdym porcie znajdziemy propozycję rejsu wycieczkowego. Dla przykładu, na https://www.hotel-port.pl/zegluga/oferta znaleźliśmy ofertę rejsów, w której w bilety na statek można zaopatrzyć się wygodnie online. Wystarczy wybrać spośród obowiązującego rozkładu rejsów oraz miejsc cumowania. Bilety można kupić także w kasie biletowej w porcie, u kapitana statku lub w recepcji hotelu oferującego swoim gościom właśnie tego rodzaju możliwości spędzania wolnego czasu.

Mikołajki, Węgorzewo, Giżycko - dokąd się wybrać?

Flota mazurskich statków pasażerskich sama w sobie jest interesująca, a rejs i pobyt na pokładzie dostarcza przyjemnych, niecodziennych wrażeń, a nawet ogromnej frajdy, jeśli chodzi o najmłodszych. Jednak warto dodać, że rejsy po Mazurach to także doskonała okazja, aby odkryć Krainę Tysiąca Jezior na nowo lub po prostu z innej perspektywy. Przy okazji możemy zwiedzić kilka interesujących miejsc.

Jeśli na Twojej trasie żeglugi znajdą się Mikołajki, odwiedź tutejsza wioskę żeglarską, zobacz starą rzeźbę Króla Sielaw, idź do Muzeum Reformacji Polski. Tutaj także warto pospacerować promenadą, czy też wejść na wieżę widokową w kościele Św. Mikołaja i spojrzeć na miasto z kolejnej perspektywy. Obok lądu i wody, z perspektywy niemal lotu ptaka.

W Giżycku także czeka wieża widokowa - tutaj zlokalizowana w starej wieży ciśnień. Obok ekomariny, giżyckiego molo, czy też Twierdzy Boyen, na uwagę zasługują z pewnością Wzgórze Św. Brunona z Kwerfurtu, z pięknym widokiem na Jezioro Niegocin, oraz cerkiew prawosławna i pozostałości zamku krzyżackiego.

Z kolei w Węgorzewie możesz odwiedzić Cmentarz na Wzgórzu Saksońskim i Centrum Kultury Ludowej wraz ze skansenem, czy też zobaczyć zamek idąc z portu pod prąd Węgorapy.

A jeśli w kwestii wrażeń nadal poczujesz niedosyt, pamiętaj, że tutejsze jednostki to idealne miejsce na zorganizowanie imprezy, eleganckiego bankietu, czy kameralnej uroczystości rodzinnej.

Artykuł sponsorowany