Zabierz audiobooka na wakacje

Setki tysięcy historii, tysiące serii, setki autorów, dziesiątki nowości co chwilę, kilkanaście kategorii i tylko kilka minut potrzebnych, aby to wszystko mieć. U siebie, we własnym smartfonie. Mowa oczywiście o audiobookach  najwygodniejszej obecnie formie obcowania z literaturą  oraz serwisie Storytel, czyli największym serwisie streamingowym pełnym wirtualnych książek. Platforma od lat cieszy swoich użytkowników nieustannym rozwojem, świeżymi tytułami i autorskimi projektami, co powoduje, że coraz więcej osób sięga po oferowane przez nią możliwości. A te okazują się przydatne nie tylko na co dzień, ale i podczas urlopu.

Żadnemu bibliofilowi nie trzeba wyjaśniać dylematu, jakim jest pakowanie wakacyjnej walizki. Nie pomagają skrupulatne obliczenia matematyczne, oryginalne sposoby upychania na siłę czy nawet usunięcie tej jednej pary spodni  liczba książek, jaka zmieści się w urlopowym bagażu, jest mocno ograniczona. A wcale nie musi tak być! Dzięki Storytel i audiobookom, wszystkie potrzebne tytuły możesz zabrać ze sobą, a walizka nawet na tym nie ucierpi. Kręgosłup również. Wirtualna biblioteka audiobooków to tysiące półek wypełnionych tytułami czekającymi na odkrycie, bestsellerami ostatnich lat, a także klasykami literatury. Aby ułatwić użytkownikom poruszanie się po tym przepastnym księgozbiorze, całość została podzielona na kilkanaście kategorii. Nikt przecież nie lubi marnować czasu na szukanie, szczególnie podczas urlopu.

Wakacyjny audioobok idealny

Wolny czas kojarzy się z beztroską i oczyszczeniem myśli, dlatego jest to również idealny moment na równie lekką lekturę. Do tej kategorii często należą autobiografie ulubionych artystów. O.S.T.R., czyli ikona polskiego rapu, nie stanowi wyjątku ze swoją własną. „Brzydki, zły i szczery opowiada o dzieciństwie pełnym marzeń, o rodzinie, przyjaźniach, muzycznych autorytetach i wielkiej pasji do tego, czym raper zajmuje się większość życia. Od lat dziewięćdziesiątych nieprzerwanie koncertuje, nagrywa i zaraża pasją do muzyki kolejne rzesze fanów. Choć w audiobooku znajdziemy również przykre wątki, jak tragiczny finał jednego z koncertów czy uzależnienie artysty, z książki bije raczej entuzjastyczna energia, która świetnie wpasuje się w urlopowy klimat.

Gustującym w historiach miłosnych, a zwłaszcza tych przedstawionych w niekonwencjonalnym stylu, spodobać się może za to kolejna propozycja. Słuchowisko „Random” to pierwsza tego typu produkcja, której finał stanowi odcinek w pełni filmowy. Choć bohaterów poznajemy słuchając jedynie ich głosów  podobnie zresztą, jak oni sami poznają siebie nawzajem  to finalnie poznajemy również ich wizerunek. Połączenie tych dwóch światów dało bardzo ciekawy efekt końcowy, a cała produkcja ma na celu przybliżyć słuchaczom, z jakimi trudnościami borykają się młodzi, otwarci na świat ludzie, zamknięci nagle w domach i czterech ścianach swojej samotności. Jantar91 i Buka12 poznają się w aplikacji Random, która łączy ze sobą losowo wybranych rozmówców. Po wielu niepowodzeniach trafiają na siebie i rozpoczynają maraton rozmów o życiu, marzeniach i planach. Czy taka znajomość ma szansę przetrwać w zderzeniu z rzeczywistością? Być może. Świetna pozycja do wysłuchania w letni wieczór.

Storytel doskonale wie, że skoro wakacje, to i opowieści z dreszczykiem przy ognisku. Ma zatem w zanadrzu nieprzebrane ilości thrillerów, horrorów i kryminałów, w których można się do woli zasłuchać. A skoro kryminał, to Jakub Ćwiek. Mistrz pióra tym razem zaprasza na powieść sensacyjną z domieszką thrillera i kryminału w tle, gdzie złodzieje i gangsterzy z półświatka rozpaczliwie starają się oddzielić życie prywatne od zawodowego, z różnym oczywiście skutkiem. Marek Drelich, jako zawodowy złodziei i profesjonalista, zdaje się być mistrzem tej iluzji, ale na każdego przychodzi kiedyś pora. Jeden błąd przeszłości może wiele kosztować zarówno Marka, jak i jego bliskich. Drelich. Prosto w splot to wartko płynąca historia rodem z amerykańskich ulic, dobrze jednak osadzona w polskich realiach. Audiobook dla koneserów mocnych wrażeń.

Na urlop ze Storytel

Jeśli już zdecydujemy, że w podróż wakacyjną wyruszą z nami audiobooki, a opasłe tomy papierowych ksiąg zostawiamy w domu, warto już zawczasu przygotować sobie listę tytułów wartych wysłuchania. Jest to pomocne w przypadku, gdy ta polecana przez wszystkich książka okaże się zbyt nudna albo zwyczajnie zmienimy zdanie co do wybranej wcześniej lektury. Równie ważne jest też pobranie konkretnych tytułów w aplikacji, aby można było słuchać ich w wersji offline. Ma to szczególny sens, gdy jedziemy w miejsca ze słabym dostępem do sieci internetowej oraz za granicę, ponieważ nie wszystkie treści, które widzimy w aplikacji Storytel, są dostępne we wszystkich regionach lub krajach.

Każdy z nas ma swój sposób na wymarzony wypoczynek. Dla jednych będzie to wędkowanie nad jeziorem na Mazurach, dla innych drinki z palemką przy basenie w Egipcie, a ktoś jeszcze inny wybierze wędrowanie górskimi szlakami. Gdziekolwiek to będzie, ciężar bagażu ma znaczenie. Podobnie jak dobra lektura, ale o tą zadba już Storytel.

Artykuł partnera