Krzesło laboratoryjne obrotowe

Krzesła laboratoryjne obrotowe to obowiązkowy element każdego miejsca, gdzie używa się chemikaliów. Dobry model pomoże utrzymać czystość i higienę.

Krzesło laboratoryjne obrotowe

Wszystkie krzesła laboratoryjne obrotowe cechują się jedną, ważną rzeczą: posiadają zmywalną powierzchnię, dzięki której dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości. Zdecydowana większość modeli jest wykonana z niezwykle trwałego poliuretanu, który nie wchłania innych substancji jak np. krzesło obite tkaniną tapicerską.

Inną zaletą krzeseł laboratoryjnych jest ich mobilność, gdyż większość z nich posiada podstawę na kółkach, nad którą dodatkowo usytuowany jest wygodny podnóżek. Dzięki jego obecności można ułożyć nogi w takiej pozycji, która pozwoli zmniejszyć napięcie spowodowane długim siedzeniem na krześle.

Warto też wspomnieć, że jak niemal każde krzesło obrotowe, tak i krzesło laboratoryjne może być swobodnie obniżane lub unoszone. Używa się do tego specjalnej dźwigni, która działa dzięki siłownikowi pneumatycznemu. Już nie trzeba wstawać z krzesła, by regulować wysokość!

Poza dźwignią siłownika wiele krzeseł obrotowych posiada jeszcze jedną wajchę, która pozwala na ustawianie oparcia pod odpowiadającym nam kątem.

Krzesło laboratoryjne z oparciem

Każde krzesło laboratoryjne powinno cechować się nie tylko trwałością. Przede wszystkim użytkownik musi też patrzeć na wygodę, albowiem porządne krzesło laboratoryjne w zamyśle powinno starczyć nam na wiele lat. Dla tego celu powstały modele krzeseł laboratoryjnych z oparciem, które się nie odkształca, ani nie niszczeje.

Przy zakupie krzesła laboratoryjnego z oparciem warto przemyśleć kilka spraw, w tym kwestię podłokietników. Na rynku jest spora liczba krzeseł laboratoryjnych z i bez podłokietników, dlatego należy dobrze przemyśleć, czy w ogóle je chcemy, a jeśli tak to jakie funkcje powinny mieć.

Krzesło laboratoryjne - idealny wybór dla wymagających!

Każde krzesło laboratoryjne jest w stanie znieść bardzo wiele i ze strony typowo ludzkiej i tej związanej z chemikaliami. Gdy dodamy do tego łatwość w utrzymaniu czystości i higieny w pracy, to ich kupno okazuje się strzałem w przysłowiową dziesiątkę!

Artykuł partnera