Podróże

Wiele osób uwielbia podróżować. Zgodnie ze statystykami w ubiegłym roku ponad połowa Polaków spędziła poza domem na wyjeździe przynajmniej kilka dni. Coraz popularniejsze stają się loty do odległych państw czy trekking górski w kraju lub poza jego granicami. Aby jednak takie wycieczki mogły odbywać się w komfortowych warunkach, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie opakowanie na bagaż. Może to być walizka lub plecak turystyczny. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Podróże turystyczne to najlepszy sposób na wypoczynek i oderwanie od codzienności. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na dłuższy wypad poza swoje miejsce zamieszkania. Polacy nadal chętniej odpoczywają w kraju, ale nie brakuje też entuzjastów dalszych wypraw zagranicznych. Bez względu na to, czy zamierza się podróżować samolotem, samochodem, rowerem czy pieszo, należy zaopatrzyć się w dobry produkt do przechowywania dobytku. Co może nim być?

Jaka walizka będzie najlepsza?

Twarda walizka to doskonałe opakowania na bagaż do przewożenia samolotem, autobusem lub samochodem. Skutecznie chroni mienie, a do tego jest niezwykle funkcjonalna, np. jeśli trzeba przejść przez lotnisko. Przy wyborze walizki tego rodzaju przede wszystkim liczy się jej konstrukcja, która powinna udostępniać jak najwięcej wolnego miejsca na dobytek, oraz design. Producenci oferują różnego rodzaju walizki, ale te o fantazyjnych kształtach z pewnością nie spełnią swojego zadania. Lepiej zdecydować się na proste wyroby, zwłaszcza jeśli zamierza się podróżować samolotem. Co jeszcze jest ważne?

  1. Pojemność – większe walizki nadają się na dłuższe wyprawy, mniejsze na krótsze wycieczki, a do tego sprawdzą się jako bagaż podręczny. Na dwutygodniowy wyjazd przyda się walizka o pojemności około 100 litrów, a na kilkudniowy wypad poza miasto walizka o pojemności 20 lub 30 litrów.
  2. Uchwyty – uchwyt wyciągany powinien być trwały i bezproblemowo się wysuwać. W walizce nie może też zabraknąć uchwytu stałego, niewysuwanego.
  3. Kółka – w przypadku małych walizek wystarczą dwa, duże walizki powinny mieć cztery. Najlepsze będą kółka kauczukowe, obracające się o 360 stopni.
  4. Zabezpieczenie – każda walizka twarda, zwłaszcza w przypadku podróży samolotem, powinna być wyposażona w system zabezpieczający, np. kłódkę. Warto zdecydować się na model z zamkiem TSA.

Jaki plecak turystyczny będzie najlepszy?

Turystyka piesza nie może się obejść bez plecaka. Aby jednak spełnił swoje zadanie, powinien być odpowiednio wyposażony i skonstruowany. Tylko taki plecak pozwoli spokojnie i komfortowo wędrować po górach czy dolinach. Będzie idealny zarówno dla osób lubiących długie piesze wyprawy, jak i dla miłośników krótkich eskapad. Co warto wiedzieć o tych produktach, aby zaopatrzyć się w dobry model?

W przypadku plecaków turystycznych bardzo ważna jest pojemność. Na krótsze wyprawy wystarczy plecak np. 20-litrowy, natomiast na dłuższe wycieczki nawet taki o pojemności powyżej 50 litrów. Dobry plecak turystyczny powinien też posiadać aluminiowy stelaż, pas biodrowy, ruchomy system nośny, aby dostosować go do tułowia konkretnej osoby, i miękkie, wygodne szelki. W przypadku długich wędrówek przyda się też wbudowany w plecak bukłak na wodę czy komin do zapakowania dodatkowego bagażu.

Podróżowanie to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Niektórzy preferują wycieczki w ciepłe kraje, inni wędrowanie po górskich szlakach i spanie pod namiotem. W obu przypadkach niezbędne jest zabranie bagażu – w tym celu należy zaopatrzyć się w walizkę lub plecak. Wybór odpowiedniego opakowania na dobytek powinien być przede wszystkim podyktowany tym, gdzie produkt będzie używany. W środkach transportu sprawdzi się lepiej twarda walizka, zwłaszcza w samolocie, natomiast na łonie natury dobrze jest posiadać plecak turystyczny.

 

Materiał zewnętrzny