Atrakcje turystyczne w Szczyrku

Szczyrk to naprawdę piękne, malownicze miasto, które położone jest w południowej Polsce, a dokładniej w województwie śląskim. To miasto, które co roku przyciąga do siebie wielu turystów. Jest typowym miejscem, gdzie można odpocząć, pozwiedzać, a także pojeździć na nartach. Miasto to co roku wybierają turyści z całej Polski, którym zależy na tym, aby odpocząć i zregenerować się. To również wspaniała destynacja, która pozwoli na uprawianie sportów zimowych. Ale oprócz tego w Szczyrku można robić dużo więcej rzeczy. 

Co warto zobaczyć w Szczyrku?

Prawdziwą gratką dla osób, które uwielbiają sporty zimowe będzie z pewnością zobaczenie skoczni narciarskiej Skalite. Nie da się również nie wspomnieć o tym, że w tej miejscowości znajduje się mnóstwo ośrodków narciarskich, które pozwolą na doskonalenie swojej jazdy. Mnóstwo szlaków i zjazdów – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Jeśli ktoś nie lubi zjeżdżać na nartach – zawsze może po prostu przejechać się wyciągiem w dwie strony, aby podziwiać wspaniałe widoki.

Szczyrk to również wspaniałe miejsce dla osób, które uwielbiają piesze wycieczki. Znajduje się bowiem tutaj kilka szlaków turystycznych o różnej długości i trudności. Jeśli ktoś chce pozwiedzać – z pewnością nie może zapomnieć o tym, aby sprawić sobie listę i mapę ze szlakami. Doskonałe na wycieczki będzie też jedno szczególne miejsce – to Deptak nad Żylicą. To bardzo prosty obiekt, ale na pewno bardzo przyjemny na wycieczki całą rodziną w ramach odpoczynku od zjazdów na nartach.

Dla tych, którzy nie przepadają ani za tym, ani za tym – na pewno istotna będzie informacja o istnieniu Beskidzkiej Galerii Sztuki. To największa w tym rejonie prywatna galeria sztuki, która założona została w 1995 roku przez Batorów – Barbarę i Mirosława. Tutaj zawsze będzie mnóstwo obrazów i rzeźb to podziwiania, a oprócz tego również ceramika, biżuteria i szkło artystyczne. 

Hotele w Szczyrku

Jeśli wybieracie się do Szczyrku – z pewnością chcecie zanocować tam w jak najlepszych warunkach, a jednocześnie nie zapłacić tam kwoty z kosmosu. Dobrze więc poszukać w bazie noclegowej hoteli, które będą nam pasowały, a jednocześnie zarezerwowanie takiego, które ma najlepszą cenę. Hoteli można poszukać tutaj i od razu przefiltrować sobie na czym nam zależy tj. jakie udogodnienia musi mieć miejsce, w którym chcemy się zatrzymać. Można również bezpośrednio zrobić rezerwację, a wszystko jest proste i przyjemne. 

Szczyrk z pewnością będzie doskonałą destynacją na ferie lub wyjazd całą rodziną na Święta. Pamiętajcie jednak, aby w takich okresach rezerwacje robić wcześniej.