Ile zapłacimy za długoterminowe parkowanie przy lotnisku Kraków – Balice?

Wybierasz się na lotnisko Kraków – Balice własnym samochodem? To dobra decyzja, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy bezpośrednich połączeń komunikacją publiczną. Gdzie jednak powinniśmy pozostawić nasze auto, aby było bezpieczne i, co najważniejsze, nie zapłacić za to zbyt dużo?

Lotnisko w Balicach jest dobrze skomunikowane z samym Krakowem oraz z innymi miastami w Polsce. Możemy dojechać na miejsce autokarami, busami, możemy też wybrać pociąg albo taksówkę. Jednak takie środki transportu nie sprawdzają się zawsze. Własne auto to dobry wybór, ale pojawia się wtedy kłopot z parkowaniem na czas całego wyjazdu, który może trwać nawet kilka tygodni.

Na szczęście, przy lotnisku pod Krakowem mamy do dyspozycji zarówno parking lotniskowy, jak również wiele prywatnych parkingów. Z jakimi kosztami będziemy musieli się wtedy liczyć?

Pierwsza dobra na parkingu wielopoziomowym należącym do lotniska Balice to 55 złotych, natomiast na parkingu terenowym to 45 złotych. Każda kolejna doba to cena odpowiednio 25 złotych oraz 15 złotych. Po 2 tygodniach koszt doby to 10 złotych i 5 złotych.

Mniej zapłacimy za to za prywatny parking Balice, ponieważ ceny w tym przypadku są nawet kilkukrotnie niższe. Przykładowo, położony 400 metrów od terminala Interparking to koszt zaledwie 6 złotych na dzień. W związku z tym wtedy, gdy zapłacimy za cały tydzień, cena wyniesie nas tylko 42 złote.

Oczywiście, parking lotniskowy jest położony blisko i możemy dostać się wtedy do terminala szybko i wygodnie. Jednak parkingi prywatne nie pozostają w tyle. Oferują swoim klientom transport gratis na terminal oraz z terminala, dlatego nie musimy iść pieszo z dużymi bagażami i obawiać się, że spóźnimy się na samolot. Co więcej, na prywatnych parkingach możemy skorzystać z wielu dodatkowych usług, na przykład kompresora, myjki, możemy doładować akumulator.

Podsumowując, parkowane przy lotnisku Kraków – Balice wcale nie jest takie drogie, jak może się wydawać. Nawet w przypadku parkowania długoterminowego nie musimy liczyć się ze sporymi wydatkami – w ten sposób dojazd na lotnisko i z lotniska do domu będzie jeszcze wygodniejszy!

Materiał zewnętrzny