Co TRZEBA wiedzieć przed wylotem na Bali? [PORADNIK]

Przychodzi taki moment podczas organizacji wakacji, kiedy zdajemy sobie sprawę, że europejskie wyspy nie są w stanie nas już zaskoczyć. Poszukujemy nowych doświadczeń, nowych wrażeń i emocji. W głowie głębią się całkiem odmienne pomysły, aż w końcu decydujemy się na egzotyczne wczasy na przykład na malowniczej wyspie Bali, należącej do indonezyjskiego archipelagu.

Lasy tropikalne, wilgotny klimat równikowy i słodka woda wypływająca z wulkanicznych pasm górskich brzmi jak prawdziwe wyzwanie dla osób lubiących poznawać inne oblicza nieposkromionej natury. Przed wylotem warto jednak zebrać garść praktycznych informacji.

Gdzie dokładnie znajduje się wyspa Bali?

Z pewnością miejsce to kojarzymy z Azją południowo-wschodnią i prawidłowo, bowiem Bali oddalone jest około 14 tys. kilometrów od Polski i należy do Małych Wysp Sundajskich w Indonezji. Po zachodniej stronie wyspy mieści się Jawa oddalona o 3km, natomiast po wschodniej - wyspa Lombok, a dokładne granice wyznaczają cieśniny znajdujące się między nimi. Na Bali występują trzy aktywne wulkany, a jeden z nich - Agung stanowi najwyższy szczyt wyspy o wysokości 3142 m n.p.m. Wyspa Bali zajmuje powierzchnię 5,6 tyś km2 i tym samym jest ponad 10 razy większa od Warszawy, tak więc z pewnością znajdziemy tutaj wiele atrakcji, w tym kilometrowe plaże ze złotym piaskiem. Ponadto, aby przejechać Bali z zachodu na wschód musimy liczyć się z koniecznością pokonania niemal 200km, co zajmuje średnio 4 godziny jazdy samochodem biorąc pod uwagę wysokie pasma górskie.

Jak dolecieć na Bali i jaki jest czas lotu?

Kwestia organizacyjna jest bardzo ważna, ponieważ Bali znajduje się niemal po drugiej stronie naszego globu i z pewnością dojazd z Polski zajmie cały dzień, a w skrajnych przypadkach nawet ponad dobę. Czeka nas więc długa podróż, która jednak może odbyć się w komfortowych warunkach, jeżeli wybierzemy najdogodniejszą opcję.

wymarzone wakacje

Przede wszystkim na wyspie znajduje się jeden port lotniczy o charakterze międzynarodowym i mieście się 15 km na południe od Denpasaru – stolicy Bali. Podróżowanie na indonezyjską wyspę jest jednak kłopotliwe jeżeli decydujemy się lecieć na własną rękę, ponieważ konieczna będzie przesiadka. Najpierw trzeba kupić bilet linii lotniczej, która oferuje przystanki na kontynencie azjatyckim, np. w Katarze, Hongkongu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy w Pekinie, by następnie skorzystać z regionalnych przewoźników. Lotów należy wówczas szukać na stronie linii lotniczych Qatar Airways, Air China, Emirates oraz Polskich Linii Lotniczych LOT. Podróż z jedną przesiadką trwa od 17 do nawet 28 godzin w zależności od rozkładu lotów, niemniej jednak najkorzystniej wypada przesiadka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Katarze.

Jeżeli organizacja wakacji do dalekiej Azji sprawia, że znów nasze marzenia o zobaczeniu rajskiej wyspy odstawiane są na następny rok, to warto rozważyć ofertę biur podróży lub szukać pomocy u licencjonowanych organizatorów, którzy zadbają o komfort podróży i przede wszystkim bezpośredni lot.

 

Materiał zewnętrzny