Paragwaj wycieczki z biurem podróży - poznaj najciekawsze miejsca

Nawet jeśli wydaje się, że wycieczka z biurem podróży to bezpieczeństwo i spokój, niektóre lokalizacje same w sobie dostarczają przygód. Egzotyka i energia Ameryki Południowej może być ekscytującym wyzwaniem i przyjemnym wypoczynkiem jednocześnie. Paragwaj - graniczący z Brazylią, Boliwią i Argentyną - przyciąga cudami natury i bogactwem parków narodowych, w których tropikalne ptaki stoją na czele królestwa zwierząt. Ale co z jaguarami i pumą? Słusznie kojarzone z Paragwajem, ubogacają przeżycia każdego turysty. Ten kraj to też liczne jaskinie i lata historii. Jednocześnie jak w każdym kraju toczy się życie miejskie - pełne kolorowych restauracji, kawiarni, tańców i zabaw. Lokalna architektura jest godna podziwu, a zakupy w Paragwaju mogą być bardzo udane ze względu na niskie koszty. To jedno z najtańszych miejsc na ziemi. Co warto zobaczyć podczas niecodziennej wizyty w Paragwaju?

MIĘDZYNARODOWY MOST PRZYJAŹNI NAD RZEKĄ PARANA

Jest to most drogowy, który łączy miasto Paragwaju (Ciudad del Este) z miastem w Brazylii (Foz do Iguacu). Przemieszczanie się tym najpopularniejszym mostem odkrywa przed uczestnikami wycieczki piękne panoramy Ameryki Łacińskiej. To dobry początek na zaczerpnięcie paragwajskiego świata, wzrokową ucztę i zainspirowanie się do dalszego odkrywania kraju. Wchłonięcie architektury i kultury kraju jest jedną z podstawowych atrakcji wycieczki. Rzeka Parana to jedna z najdłuższych rzek w Ameryce Południowej (1320 kilometrów długości), a jeśli oprócz Paragwaju chcemy też poznać Brazylię - nie ma lepszej drogi niż podróż przez symboliczny Most Przyjaźni.

KATEDRA ŚW. BŁAŻEJA W CIUDAD DEL ESTE

W katolickiej diecezji Paragwaju wznosi się katedra św. Błażeja - patrona chorób gardła i języka. Budowla znana jest z tego, że swoim kształtem przypomina arkę. Z takim zresztą zamysłem była budowana - miała symbolizować schronienie i prawdziwy azyl dla każdego człowieka. Swoją funkcję pełni do dzisiaj. Odwiedziny katedry to kontakt z religijnością Paragwajczyków będący ważnym elementem ich kultury. Świątynia stanowi zabytek i jest tradycyjnym elementem zwiedzania państwa. Warto zatrzymać się, by kontemplować i przyjrzeć się nieschematycznej architekturze.

SPACER PO BRAZYLIJSKIEJ STRONIE RZEKI IGUAZU

Paragwaj wycieczki z biurem podróży ugości licznymi kompleksami wodospadów. Te przepiękne widoki zostają w pamięci turystów na całe życie. Zwiedzanie z dystansu umożliwia uchwycenie pełnej okazałości, a osoby szczególnie zainteresowane mogą wykupić przelot helikopterem. Spojrzenie z tak zwanego "lotu ptaka" to marzenie wielu osób. Słynny wodospad Iguazu ma szerokość ok. 2 kilometrów, a relaksujące szumy wody można usłyszeć w zasięgu aż 20 kilometrów! Spacerowanie jest równoznaczne z wejściem w klimat subtropikalny, czyli temperatury sięgające nawet 40 stopni Celsjusza. Konfrontacja z potęgą natury będzie dla spacerowiczów przeżyciem niemal mistycznym.

PLAŻA COPACABANA W RIO DE JANEIRO

Gorący piasek i ożywiająca woda to idealne połączenie dla miłośników plażowania. Przemieszczając się do Rio De Janeiro trafimy do najbardziej znanej plaży Copacabana. To tam właśnie światowej sławy artyści od dziesiątek lat występują i grają koncerty. Zagościli tam np. The Rolling Stones i Lenny Kravitz. Na Copacabana papież Franciszek spotkał się z młodzieżą podczas Światowych Dni Młodzieży w 2013 roku - co obrazuje wielkość powierzchni i różnorodny charakter miejsca. Na plaży spotkamy też energicznych Brazylijczyków, którzy zarażą nas entuzjazmem i przybliżą mentalność mieszkańców.

 

W Paragwaju znajdziemy wiele cennych zabytków i miejsc, które zaskoczą nas swoją estetyką i zwyczajami. Wycieczka z biurem podróży umożliwia dotarcia do najważniejszych rejonów, dzięki którym wiedza i zainteresowanie Paragwajem zdecydowanie wzrośnie. Atmosfera jaką zapewniają przestrzenie Paragwaju inspiruje do dalszych podróży po Ameryce Łacińskiej i spełniania marzeń! To przygoda dla tych, którzy lubią kontrasty, emocje, zaskoczenie i piękno natury. Oddalony od Europy Paragwaj, czeka na liczne odkrycia Europejczyków!