Planowanie urlopu nad morzem – o czym pamiętać?

Niektórzy do urlopu przygotowują się już na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, inni zaś podchodzą do tego bardziej spontanicznie. Warto jednak pomyśleć o pewnych kwestiach odpowiednio wcześniej, aby już po przybyciu na miejsce nic nas nie zaskoczyło psując tym samym odpoczynek.

Miejsca noclegowe

Wybór hotelu to jeden z najważniejszych elementów przygotowania do urlopu. Podczas poszukiwania odpowiednich miejsc noclegowych powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę za noc, ale również wyposażanie pokoi, możliwość umieszczenia w nich dostawek, np. jeśli podróżujemy z dzieckiem, czy innych udogodnień wpływających na nasz komfort. Pamiętajmy też, że jeśli chcemy nad morze pojechać w szczycie sezonu wypoczynkowego, trudno będzie znaleźć miejsca noclegowe tuż przed wyjazdem. Dla niektórych duże znaczenie ma też lokalizacja takiego obiektu. Oczywiście najkorzystniej jest zatrzymać się w miejscu, skąd łatwo będzie dotrzeć do okolicznych atrakcji turystycznych, a więc np. starego miasta.

urlop

Nie tylko plaża

Trójmiasto, a zwłaszcza Gdańsk, mają wiele ciekawych zabytków, które warto zobaczyć. Przed wyjazdem nad morze rozsądnie będzie więc dowiedzieć się co oferują te miasta i czy w pobliżu znajdują się interesujące nas z różnych powodów obiekty. Odpowiednie informacje na ten temat znaleźć można w przewodnikach turystycznych, na stronach internetowych poświęconych podróżowaniu, a nawet na forach skupiających miłośników zwiedzania Polski. Jeśli nad morze planujemy pojechać pociągiem albo decydujemy się na podróż samolotem, po przybyciu na miejsce możemy wynająć samochód. Obecnie każda dobra wypożyczalnia aut oferuje dostarczenie pojazdu we wskazane przez klienta miejsce – na terenie Trójmiasta można taką usługę znaleźć np. w wypożyczalni As-Car. Z tej propozycji warto też skorzystać, jeśli mamy w planach zwiedzanie również dalszych okolic Gdańska, Sopotu czy Gdyni. Stworzenie planu podróży oraz mapy z obiektami, jakie zamierzamy zwiedzić, może okazać się świetnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi.

wakacje

Jak dojechać i czym poruszać się na miejscu?

Niektórzy decydują się na podróż własnym autem, co ma swoje dobre i złe strony. Przede wszystkim ogranicza nas tylko pojemność bagażnika, jeśli chodzi o ilość zabranych rzeczy. W przypadku osób, które muszą pokonać setki kilometrów, wiąże się to jednak z wielogodzinną jazdą i zmęczeniem. Osoby chcące uniknąć tego problemu mogą wybrać wspomniane już pociąg czy samolot i zdecydować się na wynajem aut. Najlepszym wyborem będzie wypożyczalnia samochodów oferująca wiele modeli do wyboru – dzięki temu znajdziemy pojazd idealnie dostosowany do naszych oczekiwań, a więc z bagażnikiem o odpowiedniej pojemności czy wyposażeniem zapewniającym komfort podróżowania. Jeśli chodzi o wynajem samochodów, upewnijmy się odpowiednio wcześniej czy wybrany przez nas model jest dostępny oraz na co możemy liczyć decydując się na skorzystanie z oferty konkretnej firmy, a więc np. czy w cenie możemy skorzystać z fotelika dla dziecka.

 

Materiał zewnętrzny