Korzyści z wysłania dziecka na obozy językowe

Czy zastanawiasz się nad wysłaniem dziecka na obóz letni, na którym będzie miało okazję uczyć się języka i przy okazji dobrze się bawić? Wyjazdy językowe są wśród ofert wielu szkół językowych i biur podróży, a wybierać można spośród ogromnej ilości języków i lokalizacji. Wakacyjny obóz językowy ułatwia naukę języka, zarówno w klasie, jak i poza nią, dzięki czemu dziecko może się uczyć, przy okazji zdobywając niesamowite wakacyjne doświadczenia. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto rozważyć wysłanie dziecka na obóz językowy:

Życiowe umiejętności

Rok szkolny się wprawdzie kończy, ale to nie znaczy, że twoje dziecko powinno przestać się uczyć. Wyjazdy językowe są o wiele bardziej długodystansowe niż po prostu przyswojenie nowego języka w młodym wieku. Letni obóz zmusi młodych ludzi do pracy nad  umiejętnościami twórczego rozwiązywania problemów i doskonalenia umiejętności rozumowania w obliczu nieznanych sytuacji, dzięki czemu będą mieli więcej pewności siebie w przyszłości. Niewątpliwie, wiele z tych zdobywanych na wyjazdach językowych umiejętności pozostanie na całe życie, pomagając młodym ludziom w ich ścieżkach edukacyjnych i zawodowych.

Wspomnienia

Obozy językowe mogą być dla młodego człowieka doświadczeniem, które zmieni go na całe życie, dzięki niezwykłym wspomnieniom, które będą trwać wiecznie. W ciągu roku szkolnego dzieci spędzają większość czasu w swoich klasach. Obozy dają im możliwość aktywnego angażowania się w otoczenie i kontakty z rówieśnikami. Nie chodzi tylko o nauczenie się obcego języka, ale też o codzienne angażowanie się w obcą kulturę. Wiele wyjazdów językowych to obozy zagraniczne, na których spotykają się dzieci z całego świata, co pozwala im spojrzeć na świat szerzej i z innej perspektywy. Nawiązanie relacji z osobami z innych kręgów kulturowych pomoże nauczyć dziecko tolerancji oraz poszerzy jego horyzonty kulturowe i intelektualne.  

Rozwój osobisty

Dzięki wyjazdom językowym twoje dziecko z pewnością zyska doświadczenia, które pomogą mu w osiągnięciu życiowej dojrzałości oraz zdobyciu nowych umiejętności. Od przygód na świeżym powietrzu po ćwiczenia językowe, obozy uczą podejmowania intelektualnie wyzwań i angażują dzieci  w aktywność fizyczną przez cały okres ich pobytu. Twoje dziecko może też odkryć nowe rzeczy na swój temat, takie jak nowo nabyta miłość do historii, która ujawniła się podczas zwiedzania lokalnych zabytków lub pasja do wiosłowania odkryta dzięki konkursowi wioślarskiemu. Dzięki uczestnictwu w obozach językowych dzieci uczą się próbowania nowych rzeczy, których być może nigdy nie miałyby okazji poznać, oraz nawiązywania znajomości, które w ich rodzinnym mieście nie byłyby możliwe.

 

Materiał zewnętrzny