Jak aktywnie spędzić czas w trakcie krótkiego pobytu w Warszawie?

Krótka wycieczka do Warszawy dla entuzjastów aktywnego spędzania czasu może obfitować w znakomite atrakcje. Można pojeździć na łyżwach na Starówce, pobiegać po Łazienkach Królewskich oraz spalić mnóstwo kalorii w parku trampolin.

Nocleg w centrum, czyli więcej możliwości

Decydując się na krótki pobyt w Stolicy, warto najpierw ustalić plan zwiedzania. Jeżeli mamy mało czasu, a chcemy zobaczyć jak najwięcej, najlepszym pomysłem jest poszukiwanie noclegu w centrum miasta. Jedną z lepszych opcji są apartamenty w Warszawie rozlokowane w sercu metropolii to wiele możliwości. Stąd można dojechać w najdalszy zakątek, nie traci się cennego czasu na dotarcie w ciekawe miejsce, ponieważ w większość z nich można iść na piechotę, podziwiając przy okazji piękną architekturę i mijając zabytki.

Łyżwy na Starówce lub Zimowy Narodowy

Fani sportów zimowych z pewnością będą usatysfakcjonowani liczbą lodowisk, które można znaleźć na terenie Warszawy. Do najciekawszych należą dwa z nich. Odkryte lodowisko na rynku Starego Miasta – które jest bezpłatne, zapłacić trzeba jedynie za wypożyczenie łyżew – to świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu w pięknym, zabytkowym otoczeniu. W czasie wyjątkowo chłodnych dni można skosztować grzanego wina. Ciekawą atrakcją są również rozlokowane na rynku stragany. Zimowy Narodowy może poszczycić się jedyną w Polsce górką lodową. Jest tam również skatepark i tradycyjne lodowisko olbrzymich rozmiarów.

Bieganie po Łazienkach Królewskich

Osoby, które nie wyobrażają sobie nawet krótkiego wypadu do Stolicy bez treningu powinny rozważyć jedną z ciekawszych opcji tej formy sportu. W Łazienkach dla biegaczy została wytyczona specjalna trasa Kusocińskiego, ma długość 5 km. Osoby, które potrzebują dłuższych dystansów, mogą pokonać również ścieżkę „Zegarów słonecznych i źródełek” lub „ Historycznych wydarzeń i postaci”. Bieg w otoczeniu pięknych zabytków architektury z pewnością będzie należał do jednego z najciekawszych. Cenne również jest to, że na teren Łazienek można wbiec jednym z wielu wejść, które rozlokowane są dookoła ich terenu.

Park trampolin

Na Mokotowie, do którego można bez problemu dotrzeć z centrum metrem znajduje się park trampolin. Jest to bardzo nietypowe miejsce. Z czasu spędzonego na skakaniu na 80 trampolinach czy strefie z przeszkodami będą zadowoleni nie tylko fani sportów wszelakich. To przede wszystkim bardzo przyjemna forma rekreacji, która zawsze wzmaga produkcję endorfin.

 

Materiał zewnętrzny