NOWY APARTHOTEL i LUKSUSOWE SPA POWSTAJE W ZIELENCU

Zieleniec to szczególne miejsce. Położona na wschodnim zboczu Gór Orlickich malownicza miejscowość jest wyjątkową atrakcją turystyczną praktycznie przez cały rok. Latem przyciąga turystów pięknymi krajobrazami i bujną roślinnością, zimą – ośrodkiem narciarskim „Zieleniec Ski Arena” – jednym z najlepszych i największych w kraju. W samym centrum narciarskiego kurortu powstaje właśnie luksusowy aparthotel - INFINITY Zieleniec Ski & Spa.

Polacy coraz częściej decydują się na aktywny wypoczynek w górach. Developerzy wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom i popytowi na konkretne usługi, planując swoje inwestycje w miejscach, gdzie spędzanie czasu w malowniczym otoczeniu jest na pierwszym miejscu. Jednym z chętniej odwiedzanych ośrodków tego typu jest „Zieleniec Ski Arena”, posiadający bogatą ofertę dla pasjonatów narciarstwa. 

Lokalizacja tras narciarskich wzdłuż północnych stoków oraz duża ilość opadów w sezonie zimowym sprawia, że sezon narciarski trwa w Zieleńcu nieprzerwanie przez 150 dni w roku. Zwykle rozpoczyna się w grudniu, kończy zaś w połowie kwietnia.

Zieleniec, który w tym roku obchodzi 300-lecie to nie tylko stacja narciarska z nowoczesną infrastrukturą, na którą składa się ponad 22 km tras zjazdowych, 5 kolei linowych, 24 wyciągi, snow park i half-pipe. To również doskonałe miejsce do wypoczynku przez cały rok i świetna baza wypadowa w inne ciekawe miejsca Kotliny Kłodzkiej. Góry Bystrzyckie oraz Orlickie zachęcają do indywidualnych i rodzinnych wypraw pieszych oraz rowerowych przejażdżek. Na gości czekają między innymi: całoroczne koleje linowe, Park Linowy Czarna Góra. DiscGolfPark, Mountainboard, SkiGrass, ośrodek jeździecki, a nawet łowisko pstrąga.

Z Dusznik Zdroju do Zieleńca jest tylko 12 km. Ten dystans można pokonać na wiele atrakcyjnych sposobów, poczynając od pieszych spacerów, przez rowery, a nawet lokalną kolejkę turystyczną. Zieleniec to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, której liczba atrakcji i godnych odwiedzenia miejsc, jest bardzo długa. Wielbiciele górskich wędrówek docenią fakt, że w ciągu kilkudniowego urlopu można bez większych problemów zdobyć kilka szczytów wchodzących w skład kultowego grona Korony Gór Polski.

Popularność ośrodka położonego w Górach Orlickich znajduje odzwierciedlenie w większości branżowych rankingów i testów oceniających poziom zadowolenia klientów stacji narciarskich zlokalizowanych w całym kraju. Zieleniec niezmiennie zajmuje wysokie miejsca w ścisłej czołówce, najczęściej w topowej trójce. W samym centrum tego narciarskiego ośrodka powstaje właśnie luksusowa inwestycja - aparthotel INFINITY Zieleniec Ski & Spa. 

Wyrazisty design w sercu gór

Budowa aparthotelu rozpoczęła się wiosną 2018, a zakończenie planowane jest na połowę 2021 r. Będzie to pierwszy ekskluzywny hotel w Zieleńcu. Ze swoją ofertą INFINITY Zieleniec Ski & Spa wpisuje się w niszę ofertową lokalnych obiektów noclegowych. Decyzja o tym, aby zbudować w Zieleńcu aparthotel o najwyższym standardzie, poszerzy ofertę stacji narciarskiej, przyciągnie również nowe grupy klientów, między innymi biznesowych. 

Jako pierwszy tego typu obiekt, INFINITY Zieleniec oferuje nie tylko komfortowe apartamenty wykończone pod klucz, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Ze wszystkich apartamentów rozpościera się bezpośredni widok na trasy narciarskie i malowniczą panoramę.

Projekt hotelu powstał w znanej wrocławskiej pracowni architektonicznej Q2.  Budynek będzie przyjazny środowisku, między innymi dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i naturalnych materiałów. Architekci zaplanowali wiele przyjaznych naturze rozwiązań, jak ograniczający emisję spalin system ogrzewania energią gazu ziemnego, wydajne pompy ciepła, trójwarstwowe okna, czy izolacja zwiększająca wydajność ogrzewania oraz chłodzenia budynku.   

Motywem przewodnim kompleksu będzie aktywność i odnowa biologiczna. Do dyspozycji klientów będą tu między innymi: ekskluzywna strefa spa & wellness, bogato wyposażona siłownia, całoroczny basen, restauracja oraz strefa Apres Ski. Z oferty będą mogli skorzystać nie tylko turyści, ale również przedstawiciele świata biznesu. Kompleks wyposażony będzie w nowoczesne centrum biznesowe, z salami konferencyjnymi dla 600 gości. INFINITY będzie zatem również miejscem spotkań biznesowych na najwyższym szczeblu jakości. 

Atrakcyjna inwestycja dla prywatnych inwestorów

Inwestorem kompleksu jest spółka INFINITY Zieleniec, której głównym udziałowcem od czerwca 2019 r. jest firma Winterpol, wywodząca się właśnie z Zieleńca i doskonale orientująca się w specyfice i potrzebach turystów. Wykończone pod klucz apartamenty z garażami sprzedawane będą w cieszącym się dużą popularnością systemie typu condo. Jest to sprawdzony sposób inwestowania kapitału, który polega na zakupie apartamentów w dużych obiektach hotelowych. 

Nabycie każdego apartamentu w INFINITY Zieleniec Ski & Spa zostaje potwierdzone wpisem w indywidualnej księdze wieczystej, a dzięki umowie najmu z operatorem, właściciel zyskuje stopę zwrotu na poziomie 7% od zainwestowanej w zakup lokalu kwoty netto w skali roku – niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. 

Nieruchomości te są wynajmowane przez operatora, a prywatny inwestor zyskuje gwarantowany, stały zysk na poziomie 7% rocznie od zainwestowanej kwoty netto, niezależnie od tego, czy lokal jest wynajmowany, czy nie. Gwarancję bezpieczeństwa inwestycji zapewnia również wpis w księdze wieczystej oraz możliwość korzystania ze swojego apartamentu przez cały rok.

INFINITY Zieleniec Ski & Spa pozwala inwestować i korzystać ze swojego apartamentu

Właściele lokali będą mogli zawrzeć długofalowe umowy z operatorem na 5 lub 10 lat bądź na czas nieokreślony. Wszystkie opłaty związane z wynajmem (media, koszty z tytułu zarządzania nieruchomością, ubezpieczenie) pozostają po stronie operatora. Właściciele apartamentów otrzymują też Pakiet Inwestora, w którym znajduje się wiele zniżek i udogodnień, między innymi na ofertę restauracji, zabiegi w Spa, karnety narciarskie czy wypożyczenie sprzętu. Ci, którzy chcą połączyć inwestowanie z aktywnym trybem życia, będą mogli korzystać ze swojego apartamentu przez cały rok, także w sezonie wysokim. 

Od początku budowy INFINTY Zieleniec Ski & Spa wiosną 2018 r., nabywców znalazła już ponad połowa z 353 apartamentów. To jeszcze jeden dowód na to, że miejscowość cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem i ma świetne perspektywy dalszego rozwoju jako całoroczna destynacja turystyczna.   To już jest nie tylko punkt na zimowej narciarskiej mapie Polski, ale miejsce pełne turystycznych atrakcji przez okrągły rok. 

Więcej informacji o inwestycji można znaleźć na stronie portalu www.infinity-zieleniec.pl. W ofercie znajdują się apartamenty jedno-, dwu- i trzypokojowe. Wszystkie apartamenty sprzedawane są w opcji pod klucz, a ich właściciele będą mogli nie tylko zarabiać, ale też korzystać z nich o dowolnej porze roku, co gwarantuje atrakcyjny pakiet właścicielski.

Artykuł sponsorowany