Perspektywa kosmosu - już nie taka odległa!

NASA rekrutuje! To wcale nie jest żart! Co jakiś czas Amerykańska Agencja Lotów Kosmicznych decyduje się na śmiałą rekrutacje nowych członków załogi. Mimo, że konkurencja jest duża, warto spróbować. Wyśrubowane wymagania mogą sprostać Amerykanie - obywatelstwo jest obowiązkowe.

Istnieje jednak furtka dla wybitnych jednostek, które wyróżniają się umysłem ścisłym z fizyki, matematyki, inżynierii, informatyki lub biologii. Dla tych, którzy wylatali na odrzutowcach ponad 1000 godzin, także znajdzie się miejsce. Kto wie, może i ktoś z Was zdecyduje się spróbować!

Podobna akcja miała miejsce w 2013 roku, kiedy to NASA ogłosiła rekrutacje na przyszłych zdobywców kosmosu. Wówczas chętnych zgłosiło się niemal 6 tysięcy osób, zaś spośród nich wybrano zaledwie 8 szczęśliwców. Tym razem spodziewane są jeszcze bardziej spektakularne cyfry, ale ... jest przecież o co walczyć.  DO zgarnięcia 66-144 tysiące dolarów rocznie i lot w kosmos! To z pewnością wystarczy, by zgłosiło się tysiące chętnych!

Wymagania... do osiągnięcia!

Przede wszystkim amerykańskie obywatelstwo! Ten aspekt można jednak obejść poprzez wykazanie się ponadprzeciętnością, która oprócz rekrutacji na kosmicznego zwiadowcę umożliwi tez uzyskanie obywatelstwa na preferencyjnych zasadach. To prawdziwa gratka, więc jeśli tylko jesteście prawdziwymi mózgowcami, zachęcamy do wzięcia udziału. No właśnie bo oprócz obywatelstwa potrzebna jest specjalistyczna wiedza z dziedzin, które chwile temu przywołaliśmy.

Loty kosmiczne

To jeszcze nie gwarancja, ale już duży krok na drodze do prześcignięcia innych kandydatów. Jeśli kosmos nie wypali, USA chętnie przygarnie Was pod swoje skrzydła! Koniecznie trzeba dodać, że wymagane jest zdrowie i kondycja. Okulary nie stanowią problemu, pod warunkiem możliwości skorygowania wady. Jeśli tylko to nas powstrzymywało... już nie ma co się zastanawiać, dodatkowo sprawią nam lepszy wzrok!

Co wygrywamy?.

Prawdziwy los na loterii! Kilkuletnie szkolenie i możliwość pracy w najbardziej rozwiniętych laboratoriach świata. Tu odbędziemy nieustanne treningi, które mogą trwać nawet kilka lat. Trening fizyczny, psychiczny i emocjonalny, a także duża dawka zupełnie nowej wiedzy, to jest to, na co trzeba być przygotowanym w NASA.Tak wyszkoleni przez załogę bazy Huston możemy liczyć na ekspedycję do Międzynarodowej Bazy Kosmicznej, na księżyc, a nawet na planowaną ekspedycję na Marsa! Kto wie co wydarzy się w kolejnych latach.

Wygórowane wymagania i dziesiątki testów, badań oraz rozmów rekrutacyjnych wykonywane będą do połowy 2017, kiedy to zostaną ujawnione oficjalne wyniki rekrutacji. Wszystkich chętnych  i gotowych na takie wyzwania zachęcamy do wzięcia udziału. Jeśli nie teraz, to  w przyszłych edycjach, które z pewnością pojawią się już za kilka lat. Trzymamy kciuki za wszystkich szczęśliwców!

Czeka na Was bowiem lot w kosmos i wynagrodzenie wahające się w granicach 66 - 144 tys dolarów/rocznie. Nie są to duże pieniądze, biorąc pod uwagę, że średnia pensja amerykańskiego obywatela to 55 tys./rocznie.