Wakacje ze smartfonem. Dlaczego warto?

Wakacje są okresem, w którym jak najwięcej powinno się odpoczywać, wylegiwać na plażach czy zwiedzać. Jednak nawet na urlopie zawsze znajdzie się coś, co ograniczy ten cenny, wakacyjny czas. Na szczęście są aplikacje i strony internetowe, dzięki którym można w pełni cieszyć się chwilami wolnymi od pracy.

1. Walizka spakowana w mig

Na pewno przed niejednym wyjazdem zdarzyło Ci się zapomnieć spakować jakiejś bardzo istotnej rzeczy. Zapewne zazwyczaj docierało to do Ciebie w takcie podróży, gdy już było dosyć późno, żeby wracać po nią do domu. Aplikacja PackPoint dba o to, by wszystkie najważniejsze rzeczy znalazły się w Twojej walizce. Wystarczy, że wpiszesz cel i dzień podróży, a w PackPoint przedstawione zostaną najbardziej potrzebne rzeczy, o których nie możesz zapomnieć. Aplikacja sama wykrywa prognozę pogody i dobiera odpowiednią garderobę. W razie na przykład nieco aktywniejszych wycieczek czy planowanych zajęć sportowych w aplikacji ukaże się również sprzęt, którego nie może zabraknąć w Twoim bagażu.

2. Niezbędnik podróżnika w razie kłopotów na drodze

Jeśli to do Ciebie będzie należało zadanie związane z prowadzeniem samochodu, to nie zaprzątaj sobie głowy faktem, że oddalasz się od miejsca zamieszkania i że nie możesz liczyć na czyjąś pomoc. Aplikacja Niezbędnik podróżnika może okazać się pomocnym rozwiązaniem, gdy podczas jazdy okaże się, że potrzebujesz pomocy drogowej lub informacji o miejscu pobliskiej stacji benzynowej, warsztatu samochodowego czy nawet miejsca do spania.

Aplikacje podróżnicze

3. Nie zawracaj sobie głowy szukaniem najtańszych miejsc zakwaterowania

HomeToGo jest największą na świecie wyszukiwarką domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych. Za pomocą strony www.hometogo.pl możesz łatwo i szybko wyszukać i porównać ponad 7 milionów ofert noclegów z ponad 250 portali noclegowych. Wygodne filtry pozwalają wybrać nocleg, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom.

4. Nie trać czasu na wyszukiwanie miejscowych atrakcji

Aplikacja mobilna Zabytki w Polsce pozwala sprawnie zaplanować turystyczną wyprawę. Platforma za pomocą GPS dokładnie określa miejsce, w którym się znajdujesz i prezentuje informacje o zabytkach położonych w najbliższej okolicy. Nie dość, że możesz sprawdzić, jak daleko znajdujesz się od określonego obiektu, to możesz też poznać jego historię, ciekawostki i zobaczyć zdjęcia. Aplikacja Zabytki w Polsce została stworzona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i ukazuje informacje o ponad 22 500 polskich zabytków.

5. Przeglądanie wiadomości ogranicz do minimum i tak będziesz na bieżąco

Szkoda tracić czas na przeglądanie gazet czy portali internetowych bez względu na to, jak ważne wydarzenia mają miejsce. Aplikacja upday jest rozwiązaniem, dzięki któremu poświęcony czas na szukanie różnego rodzaju informacji możesz ograniczyć niemalże do minimum.Dzięki aplikacji upday otrzymasz treści wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie – bez względu na to, czy interesujesz się modą, polityką, plotkami czy sportem. Wystarczy, że wybierzesz kategorie tematyczne, na temat których chcesz otrzymywać wiadomości. Jednocześnie redakcja upday dba o to, by także najważniejsze wydarzenia nie umknęły Twojej uwadze.

Źródło: newsrm.tv