5 miejsc do których warto się wybrać, o których nie wiedziałeś

Podróżowanie to wspaniałe chwile obcowania z przyrodą, poznawanie nowych kultur i próbowanie lokalnych potraw. Wiąże się jednak z kilkoma mniej przyjemnymi aspektami, takimi jak na przykład wszechobecne tłumy – zwłaszcza jeśli czas urlopu przypada na środek sezonu letniego.

Jak uniknąć rozczarowania związanego z ogromną ilością turystów, które sprawia że weekend nad polskim morzem bardziej przypomina piekło niż wymarzony odpoczynek? Okazuje się, że wciąż istnieją nieodkryte interesujące miejsca, w których można poczuć się jak prawdziwy odkrywca eksplorujący nieznane dotąd tereny. Oto pięć mało znanych destynacji, do których warto się wybrać!

Zgorzelec/Görlitz

Pierwszą propozycją miejsca, które mimo swoich walorów estetycznych nie cieszy się dużym zainteresowaniem jest Zgorzelec i sąsiadujące z nim niemieckie Görlitz. Mimo położenia w dwóch różnych państwach współpraca pomiędzy miastami jest mocno zacieśniona – nic dziwnego, ponieważ Zgorzelec i Görlitz dzieli jedynie most, którego przekroczenie sprawia, że w ciągu kilku sekund można znaleźć się w zupełnie innym kraju. Co zatem ciekawego można tam zobaczyć? Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszy się Hertie-Kaufhaus, który ze względu na estetykę swojego wnętrza był w przeszłości często wykorzystywany przez hollywoodzkich twórców filmowych.

Bieszczady

O Bieszczadach słyszał każdy, jednak niewielki odsetek ludzi mieszkających w Polsce miał okazje zobaczyć te góry na własne oczy. Decyduje o tym położenie geograficzne pasma, które ze względu na ulokowanie blisko granicy z Ukrainą sprawia, że turyści z północnej lub zachodniej Polski muszą liczyć się z trwającą dziesięć godzin podróżą. Aby uniknąć przemęczenia związanego z odległością wystarczy skorzystać z dobrze rozwiniętej sieci hotelowej w województwie podkarpackim. Szczególnie warty polecenia jest kompleks Grand Chotowa Hotel, który może posłużyć za bazę wypadową, jak i obiekt na kilka nocy. Obiekt oferuje wiele atrakcji, o czym przekonać się można korzystając ze strony internetowej https://grandchotowa.pl/. Wybierając hotele takie jak ten, wyjazd w Bieszczady pozostanie w pamięci na wiele lat!

Kaszuby

Region Kaszub wciąż funkcjonuje w świadomości Polaków jako mniej atrakcyjna wersja Pojezierza Mazurskiego. Rzeczywistość jest zupełnie inna, ponieważ Kartuzy i położone wokół liczne wsie mogą śmiało konkurować o miano terenów z najpiękniejszymi jeziorami w kraju. Warto odwiedzić Kaszuby zwłaszcza teraz, kiedy popularność tej destynacji nie jest zbyt duża. Zachwyt gwarantowany!

Gdańsk w porze jesiennej

Gdańsk to piękne miasto, które jednak jest najczęściej odwiedzane latem. Ilość turystów z Polski i zza granicy znacznie modyfikuje obraz, jaki miejsce to pozostawia w naszej pamięci. Wybierając się nad morze we wrześniu lub październiku można mieć pewność, że plaże będą puste. W takich okolicznościach szum fal i wypełnione jodem powietrze sprawia, że osoby które kiedykolwiek odwiedziły Gdańsk jesienią, chętnie wracają tam co roku.

Wilno

Stolica Litwy nie jest najbardziej turystycznym miejscem w Europie, przez co nawet położenie miasta w niedalekiej odległości Białegostoku nie sprawia, że cieszy się ono dużą popularnością wśród przyjezdnych. Wilno to piękne miasto, w którym na każdym kroku można spotkać ślady Adama Mickiewicza, a także spacerować po ulicach Zarzecza, czyli jednego z najbardziej oryginalnych miejsc na terenach byłego bloku wschodniego. Największa popularność Wilna dopiero nastąpi, dlatego szczególnie warto zwiedzić to miejsce zanim stanie się typową destynacją dla podróżujących do tej części Europy.

Artykuł sponsorowany