Piesze wycieczki - jak się do nich przygotować?

Jesień to okres przejściowy między gorącym latem a mroźną zimą, kiedy możemy zaczerpnąć jeszcze odrobinę aktywności na świeżym powietrzu. Panująca na zewnątrz temperatura sprzyja wszelkim wycieczkom i wędrówkom, które dla wielu osób stanowią jedną z ulubionych rozrywek. Piesze wycieczki są także znakomitą ucieczką od codziennych obowiązków, które potrafią czasem nas przytłoczyć.

Przed wyruszeniem w trasę, nie możemy zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu, które pozwoli nam w pełni cieszyć się wyprawą. Zatroszczmy się o nasze bezpieczeństwo i wygodę, które w trakcie wycieczki powinny pozostać na najwyższym poziomie. Jak się do niej przygotować?

Pierwszy krok - planowanie

Swoją wyprawę zacznijmy od dokładnego zaplanowania pokonywanej przez nas trasy. Czynność ta umożliwi bezpieczne dotarcie do celu i odpowiednie oszacowanie czasu, jaki zajmie nam przejście wyznaczonego odcinka. W planowaniu nieocenione okażą się oczywiście mapy i atlasy, dzięki którym nigdzie się nie zagubimy i zachowamy znakomitą orientację w terenie.

Bądź przygotowany na każdą ewentualność

Pewnych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć dlatego powinniśmy zadbać o to, aby w każdym momencie móc odpowiednio zareagować. Kompletując wyposażenie naszego plecaka, nie możemy zapomnieć o apteczce z plastrami, bandażem, wodą utlenioną i lekami przeciwbólowymi.

Decydując się na pieszą wycieczkę, musimy mieć świadomość tego, że w każdej chwili mogą zaskoczyć nas niespodziewane warunki pogodowe w postaci mroźnego wiatru czy deszczu. Nawet jeśli w prognoza pogody wskazuje na zbliżające się upały, zabierzmy ze sobą ciepłą bluzę i lekką kurtkę przeciwdeszczową.

Wygoda to podstawa

Nieodpowiednio dobrane obuwie może sprawić, że wycieczka nie zostanie przez Ciebie dobrze zapamiętana, a na Twoich stopach pozostaną po niej pamiątki w postaci bolących pęcherzy. Zainwestuj więc w profesjonalne, trekkingowe obuwie, dzięki któremu kolejne kilometry będziesz pokonywać bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Wybierz sięgające do kostki obuwie, które ustabilizuje kostkę i zapewni Ci bezpieczeństwo na nierównych terenach.

Wybrane przez nas ubrania powinny być wykonane z oddychających, odprowadzających wodę materiałów. Szczególnie polecana jest odzież termoaktywna, która świetnie sprawdza się nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Każda piesza wycieczka powinna być odpowiednio zaplanowana i przygotowana. Aby móc spędzić miło swój wolny czas, wystarczy zastosować się do kilku prostych kroków. To pozwoli nam uniknąć wielu groźnych wypadków czy innych niekomfortowych sytuacji.

 

Materiał zewnętrzny