Co musisz zobaczyć, będąc w Łazienkach Królewskich?

Łazienki Królewskie w Warszawie to punkt obowiązkowy każdej wycieczki do stolicy. Są piękne o każdej porze roku. Wizyta w Starej Oranżerii, Pałacu na Wyspie, jednym z licznych pawilonów lub relaksujący spacer wspaniałych ogrodach do znakomite sposoby na spędzenie popołudnia, a nawet całego dnia czy weekendu.

Wspaniałe budynki Łazienek

Biały domek to jeden z pierwszych budynków, który został wzniesiony z polecenia króla Stanisława Augusta. Znajdują się w nim groteski - zdobienia z elementami roślinnymi, przeplatane postaciami ludzi i zwierząt, które pojawiły się w tym miejscu w Polsce po raz pierwszy. Kolejny punkt obowiązkowy to Pałac na Wyspie oraz Amfiteatr. Warto wiedzieć, że został on zbudowany w taki sposób, aby przypominał teatr antyczny, dlatego celowo upozorowano w nim ruiny. Stara Oranżeria to niezwykłe miejsce, w którym można podziwiać reprodukcje najbardziej znanych i cenionych na świecie rzeźb.

Łazienkowskie ogrody

W Łazienkach Królewskich można spacerować po aż czterech zupełnie różnych pod względem konstrukcyjnym ogrodów. Ogród Chiński to wyjątkowe miejsce i zarazem bardzo oryginalny punkt wycieczki po tym zdominowanym przez wpływy klasycystyczne miejscu. Znajduje się tutaj Ażurowa Altana, która została pokryta specjalnie zamawianą z Azji dachówką. Kamienny mostek i Chiński Pawilon pozwalają na chwilę przenieść się w egzotyczną stylistykę. Ogród Modernistyczny ze znajdującym się w jego sercu pomnikiem Fryderyka Chopina skomponowany został w przemyślany i precyzyjny sposób. W sąsiadującym z Belwederem ogrodzie Romantycznym nie można nie zobaczyć Świątyni Egipskiej oraz Świątyni Sybilli. Zwieńczeniem spaceru po łazienkowskich ogrodach powinna być przechadzka po osiemnastowiecznym, zaprojektowanym w stylu włoskim, ogrodzie Królewskim, który jest najstarszym ogrodem w Łazienkach. 

Warsztaty i kursy – czyli sposób na aktywne spędzenia czasu w Łazienkach

Wydarzenia w Warszawie, na które warto się wybrać to m. in. te organizowane w Łazienkach Królewskich. Można zdecydować się na udział w jednym z licznych warsztatów, np. z rysunku czy rzeźby, posłuchać koncertu, wykładu albo po prostu spędzić przyjemnie czas w trakcie organizowanych tu zajęć jogi.

 

Materiał zewnętrzny