Jak zaoszczędzić na oświetleniu domu?

Wysokiej jakości oświetlenie domu lub mieszkania ma ogromne znaczenie - nie tylko ze względu na swoje walory użytkowe, ale również atmosferę, jaką wprowadza do wnętrz. Designerskie lampy i żyrandole w popularnych sieciówkach mogą jednak kosztować krocie. Czy istnieje szansa na zakup dobrej klasy oświetlenia w atrakcyjnej cenie? Jak najbardziej - jednak trzeba wykazać się pewnym sprytem. Dziś podpowiadamy, jak kupić porządne lampy i żyrandole możliwie niewielkim kosztem.

Zakupy stacjonarne czy internetowe?

Tradycjonaliści są niezwykle przywiązani do możliwości obejrzenia towaru przed zakupem. Stąd popularność zagranicznych sieciówek, które przyciągają do siebie miliony Polaków za pomocą rozbudowanych ekspozycji i profesjonalnej reklamy. To prawda, że ze sklepu stacjonarnego można wyjść po kilku minutach z zakupionym żyrandolem w ręku, ale... cena tego produktu może być nawet kilkadziesiąt procent wyższa niż w mniej znanym sklepie online! Dlaczego tak się dzieje? Sklepy sieciowe ponoszą ogromne koszty uzyskania przychodu - najem wielkopowierzchniowych magazynów w popularnych lokalizacjach i ogólnopolska reklama to bardzo duży wydatek. To normalne, że jest on wkalkulowany w cenę detaliczną produktu - nawet tego na promocji. I gdy widzimy w dużej sieci piękny żyrandol przeceniony z 1500 zł na 800 zł, niewykluczone, że w mniejszym sklepie ten sam lub bardzo podobny produkt będzie kosztował ułamek tej kwoty. I to w cenie regularnej.

Gdzie szukać taniego oświetlenia?

Rozsądnym wyborem jest zatem szukanie lamp i żyrandoli tam, gdzie zaopatrują się profesjonaliści. Dobrą opcją jest hurtownia elektryczna lub profesjonalny sklep elektryczny, który oferuje pełną gamę wyposażenia z tej kategorii - od A do Z. Część takich firm udostępnia również możliwość zakupów online - przykładem jest choćby Elektrospark: https://sklep.elektrospark.pl/ - w tym sklepie można kompleksowo wyposażyć dom lub mieszkanie w niezbędne elementy oświetleniowe oraz wyposażenie elektryczne.

Jakie są zalety sklepów internetowych? Przede wszystkim bogaty wybór produktów, niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych i rozbudowany system praw konsumenckich. Dzięki temu klient prywatny nie ryzykuje, że zostanie z produktem, który nie spełnia jego oczekiwań - może go odesłać bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia przemyślane zakupy. Sklepy online dokładają wszelkich starań, by produkty z ich oferty cechowała wysoka jakość - tak, by klienci byli z nich zadowoleni i rekomendowali ofertę firmy swoim znajomym. Renoma w Internecie ma bowiem ogromne znacznie - to właśnie dlatego sklepy internetowe są godne zaufania i cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

Artykuł partnera