Regulacja kobiecej gospodarki hormonalnej – dieta i suplementy

Gospodarka hormonalna i jej działanie ma ogromny wpływ na samopoczucie fizyczne oraz psychiczne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. W dzisiejszym artykule skupimy się na żeńskiej gospodarce hormonalnej oraz sposobach jej regulacji poprzez dietę i odpowiednie suplementy.

Co powoduje zaburzenia hormonalne i jakie są ich objawy?

Zaburzenia hormonalne to problem, który dotyczy coraz większej ilości kobiet, a mimo to wciąż nie mówi się o nim zbyt wiele. W dzisiejszym świecie dostajemy wiele bodźców, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne oraz fizyczne, a których wyeliminowanie może nie być wcale tak proste. Między innymi takie czynniki jak stres, zaburzenia snu, spożywanie zmodyfikowanych genetycznie i przetworzonych produktów, spożywanie nadmiernej ilości alkoholu czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej mają ogromny wpływ na układ hormonalny. Odpowiednia dieta oraz stosowanie suplementów diety, takich jak Inofem to jedne z najskuteczniejszych i najzdrowszych sposobów na poradzenie sobie z nieprzyjemnymi skutkami takich zaburzeń. Zastanawiasz się pewnie, jak sprawdzić, czy problemy hormonalne dotyczą również Ciebie.

Oto kilka najczęściej spotykanych objawów, które mogą świadczyć o zburzeniach hormonalnych:

  • wahania nastroju;
  • wystąpienie nadmiernego owłosienia;
  • spadek libido;
  • wahania wagi;
  • problemy skórne;
  • zaburzenia cyklu menstruacyjnego.

Jeżeli zaobserwowałaś u siebie, któreś z wyżej wymienionych objawów warto pomyśleć nad zmianą diety oraz wzbogacenie jej o Inofem suplement diety, który pomoże w walce z takimi zaburzeniami jak PCOS czy insulinooporność.

Co jeść, aby korzystnie wpłynąć na gospodarkę hormonalną?

Jeśli chodzi o dietę w przypadku kobiet z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, warto zadbać o to, aby była ona odpowiednio zbilansowana i oparta na naturalnych, jak najmniej przetworzonych produktach. Wprowadź do swojego jadłospisu razowe pieczywo, surowe warzywa i owoce, fermentowane napoje mleczne czy kiszonki. Zadbaj również o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz regularne spożywanie posiłków. Możesz także wzbogacić swoją dietę o Inofem suplement diety, który dodatkowo pomoże w odzyskaniu równowagi hormonalnej. Inofem to preparat bazujący na dwóch substancjach czynnych, którymi są mio-inozytol i kwas foliowy. Oba te składniki pozytywnie wpływają na żeńską gospodarkę hormonalną, przywracając jej równowagę.

Artykuł partnera