Wakacje w październiku? Czemu nie!

Kto nie marzył o tym, by choć raz wyjechać na wakacje w… październiku? Z pozoru jest to dość abstrakcyjny pomysł, jednak już po chwili namysłu nabiera sensu. Za oknem szaro i ponuro, w biurze – tłum zniechęconych ludzi (a większość z nich okupuje automat z kawą). Lato coraz częściej wydaje nam się tylko pięknym wspomnieniem, a o opalaniu się musimy definitywnie zapomnieć.

Jedyne co pozostaje, to wyciągnięcie z szafy ciepłej kurtki lub jesiennego płaszcza, owinięcie się szalikiem i uzbrojenie się w cierpliwość, która zostanie wystawiona na kilkumiesięczną próbę. Można jednak spróbować niekonwencjonalnych rozwiązań, i zamiast otulania się kocem i ogrzewania się przy kubku herbaty, zarezerwować bilety lotnicze.

Wakacje w październiku to idealny pomysł dla wszystkich osób, które jeszcze nie chcą żegnać się ze słońcem, ciepłem i wypoczynkiem w pięknym miejscu. Większość osób dysponuje wciąż choć kilkoma dniami urlopu, dzięki czemu jest w stanie udać się na krótki wyjazd. Oczywiście potrzebne są do tego dodatkowe fundusze, ale przy rozsądnym zaplanowaniu wycieczki problem powinna rozwiązać drobna pożyczka; obecnie coraz więcej osób chętnie zaciąga drobne zobowiązania finansowe. Dzięki temu nie tylko realizują swoje cele nie obciążając jednocześnie domowego budżetu, ale jednocześnie budują pozytywną historię kredytową.

Gdzie warto się wybrać? I czy w ogóle warto?

Przewoźnicy prześcigają się w ofertach, zachęcając potencjalnych klientów do skorzystania z jednej z atrakcyjnych propozycji. Dzięki temu krótki wyjazd na październikowe wakacje wcale nie musi znacząco nadszarpnąć domowego budżetu. Idealne kierunki to Włochy, Grecja i Hiszpania – czyli kraje położone nad Morzem Śródziemnym. Decydując się na taką ofertę, nie można wprawdzie spodziewać się trzydziestostopniowych upałów, ale wciąż jest tam dość ciepło i choć na chwilę można zapomnieć o jesiennej garderobie i jeszcze raz założyć ukochaną letnią sukienkę lub krótkie spodenki. Alternatywą dla zagranicznego wyjazdu może być odpoczynek na Mazurach lub w górach, ale tylko jeśli akurat możemy korzystać z uroków złotej polskiej jesieni.

W głowach wielu osób może pojawić się pytanie – czy w ogóle warto jeszcze gdziekolwiek wyjeżdżać? Zalet krótkich wakacji w październiku jest jednak sporo. Po pierwsze – to właściwie ostatnia szansa, by „naładować akumulatory” przed zbliżającą się zimą.  Wyjazd to też dobra okazja do zaplanowania różnych spraw i spojrzenia na nie z dystansu. Podróż może również pomóc w docenieniu różnych form spędzania wolnego czasu z bliskimi. Warto pamiętać, że jesienne oferty są zazwyczaj dużo tańsze niż letnie; a to oznacza, że to też świetny moment na odwiedzenie miejsc, o których marzyliśmy już wcześniej. Nie dość, że możliwe będzie nacieszenie się piękną pogodą, to jeszcze wspólnie z bliskimi i w miejscu, które zawsze chcieliśmy zobaczyć na własne oczy.

Pożyczka online: sposób na dodatkowe fundusze

Skąd jednak wziąć środki na jesienny wyjazd? Na pewno nie warto zbyt mocno obciążać domowego budżetu – po powrocie może się okazać, że zabraknie funduszy na naprawdę istotne wydatki. Kiepskim pomysłem wydaje się również pożyczanie pieniędzy od bliskich. Alternatywą może być pożyczka online. Nie wymaga zbyt wielu formalności, a dodatkowo żeby otrzymać środki nie trzeba jechać do żadnej placówki – wystarczy wypełnić formularz przez Internet i poczekać na decyzję dotyczącą przesłanego wniosku.

Gdzie pożyczyć pieniądze?

Pomysłem, które często jako pierwsze przychodzi do głowy, jest pożyczka od rodziny. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób obciążani są najbliżsi, którzy mogli mieć już zaplanowane wydatki, ale nie chcą nam odmawiać. Możliwe jest również zaciągnięcie kredytu w banku, jednak wiąże się to z dużą liczbą formalności. Alternatywą mogą być instytucje pozabankowe.

Jedną z instytucji zajmujących się udzielaniem pożyczek jest wonga.pl. Firma oferuje pożyczki przez Internet, co na pewno może stanowić duże udogodnienie dla osób, które nie mają w ciągu dnia czasu na odwiedzanie siedzib potencjalnych pożyczkodawców. Wonga.pl oferuje dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną. Pierwsza może być świetnym rozwiązaniem właśnie dla osób, które planują jesienny wyjazd. W ramach tej pożyczki można zaciągnąć zobowiązanie w wysokości do 2500 zł (dla nowych Klientów) na maksymalny okres 60 dni. Dla osób, które po raz pierwszy korzystają z usług wonga.pl, całkowity koszt pożyczki wyniesie jedynie 10 zł. Ci, którzy planują dłuższą lub bardziej egzotyczną podróż, mogą zdecydować się na pożyczkę ratalną – w ramach tej oferty mogą otrzymać nawet do 10 000 zł; maksymalny okres spłaty to 24 miesiące, dzięki czemu domowy budżet nie będzie zbyt mocno obciążony. W tym przypadku koszt pożyczki jest zależny od wybranej kwoty i preferowanego okresu spłaty (w ramach podanych warunków). Aby to sprawdzić, wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy (www.wonga.pl), wybrać odpowiednią ofertę i zaznaczyć pożądane wartości za pomocą suwaków – poniżej powinien wyświetlić się koszt zobowiązania.

Proces pożyczania w wonga.pl odbywa się całkowicie przez Internet – dzięki temu wniosek można złożyć np. wieczorem, w ulubionym fotelu, po rozmowie z najbliższymi i przedstawieniu pomysłów na październikowy wyjazd. 

 

Artykuł sponsorowany