W Warszawie korzystaj z aut na minuty!

W Warszawie ma około 1,7 mln mieszkańców, z których większość posiada własny samochód. Aut w stolicy jest ponad 1,2 mln. To stwarza realne problemy z parkowaniem i poruszaniem się po ścisłym centrum. Czasem nie warto korzystać z własnego pojazdu – lepiej wybrać komunikację miejską lub rower. Zdarza się, że musimy dotrzeć gdzieś w krótkim czasie, a samochód zostawiliśmy w domu. Wtedy z pomocą przychodzi nam auto na minuty. Warszawa może bowiem korzystać z usługi car sharingu.

Czym jest car sharing?

Na zachodzie Europy i w USA usługi car sharing są powszechnie wykorzystywane. W Polsce są one absolutną nowością, która jednak może się szybko przyjąć z uwagi na wiele zalet, jakie są jej przypisywane. To usługa, która pozwala na wynajem krótkoterminowy pojazdów osobowych. Można powiedzieć więc, że wynajmuje się samochód na minuty. Warszawa obsługiwana jest przez operatora car sharingu w stolicy – firmę Panek CS.

Jak w praktyce wygląda wynajem samochodu na minuty?

Jeśli chcemy wynająć samochód na minuty w Warszawie, powinniśmy pobrać na naszego smartfona odpowiednią aplikację i zarejestrować w niej swoje konto użytkownika. To da nam dostęp do usługi car sharing. Wówczas wystarczy włączyć aplikację i zlokalizować najbliższe wolne auto do wynajęcia. Nie trzeba martwić się o to, że inny klient wynajmie ten sam samochód na minuty przed nami. W aplikacji dokonujemy bowiem rezerwacji takiego pojazdu. Rezerwacja jest aktywna przez kolejne 15 minut i jest to czas przeznaczony na dotarcie do samochodu.

Otwarcie pojazdu nie wymaga posiadania kluczyków. Wystarczy aplikacja w smartfonie, która na żądanie użytkownika otwiera zarezerwowany samochód. Następnie można nim ruszać w drogę, płacąc za minuty wynajmowania auta albo za przejechane kilometry. To bardzo korzystna opcja dla osób, które chcą być niezależne, ale nie chcą jednocześnie ponosić stosunkowo wysokich kosztów związanych z utrzymaniem własnego pojazdu oraz jego bieżącą eksploatacją.
 

Artykuł partnera